İş hayatı ve problemler

>> Bir işe başladınız, kariyeriniz için harika bir ortam. Maddi yönden de tatmin edici bir yer fakat bu şirkette bir kişi var. Kendisi kötülük yapmaktan, laf sokmaktan zevk alan biri. Siz herkesle eşit mesafede, güleryüzlü ve yardımsever olmaya çabalıyorsunuz.

>>Bu adam aynı zamanda size yazıyor. Karşılık göremeyince daha çok sinir etmeye çalışıyor. Bu kişiye tavrınız ne olur? Veya iş hayatında bu tarz kişileri takmamak için ne tarz düşünce sistemleri geliştiriyorsunuz? İş haricinde konuşmamak nasıl mümkün olur? İş değişikliği mümkün değil, bu kılçık harici her şey güzel.

Hiç muhattap olmamak ve zaman. İyi veya kötü davranmamak. Ve zaman.

  • brad pitt  (23.08.18 00:27:48)
Hiç sevmediğim, ayar olduğum bi adamla aynı ofiste 1 yıl çalıştım. İlk 5 ay “sokayım böyle işe ak, istifa mı etsem” derken sabrettim. Sallamadım. Görmedim. Olabildiğince az muhatap oldum.

1 yılın sonunda işten şutlandı. İnşallah aynısını sen de yaşarsın. Müthiş bi his :))))
  • Delay Fuze  (23.08.18 00:31:17)
Sakin isini o mal yuzunden tehlikeye atma. O her isyerinde olmak zorunda olan o. cocugudur. O'nu hepimiz taniyoruz, isimleri farkli farkli olabilir. Diger arkadaslarin soylendigi gibi notr ol, isine saril, hepsi bu.

  • dougsampson  (23.08.18 00:37:17)
Yukaridakiler +1
"Zamanla salar, birakir" diye dusunur ve "Ya sabir" cekerdim. Bir de muhatap olmamak denmis ve ben de cok katiliyorum da, iyice insana yapisan bir tipse, sen konusmasan veya bakmasan bile istemedigin ot gibi dibinde bitiyorsa cok da mumkun olmayabiliyor. Sakin kalip isle ilgili seyleri konusmak daha onemli.

Arada yeni biri gelirse gidip ona da sarabilir, o zaman ugrasmaz belki.

Bir zaman sonra herkes kimin ne oldugunu anlar zaten, cok fazla kimin ne oldugunu saklamak mumkun degil is ortaminda. Musterih olunuz :)
  • aychovsky  (23.08.18 00:47:01)
Şöyle de dusunebilirsin: her gıcık olduğun biri olduğunda istifa mı edeceksin, hadi burayı bıraktın kariyer vs. açısından da daha iyi bir yer buldun diyelim. Böyle ömrünü surduremeyecegine göre?

Bir önem kıyaslaması ya da sıralaması yapabilirsin belki. O adam ve sana verdiği rahatsızlık mi daha önemli, yoksa senin orada bulunuşun ve bulunuş amacın ya da sana olası getirileri mi? bu minvalde sorular sorunlar kendine sonra da cevap bul.
  • dafaisss  (23.08.18 00:47:35)
Sabret ve mümkünse muhatap olma. Zorunlu anlar dışında konuşma. Öyle asık suratlı ol ki gülümsediğini hiç görmesin. Başkalarıyla gülüyosan o geldiği an surat as. Zamanla uzaklaşır ama bunu birkaç ay yapmak seni yorabilir, olsun bence.

Şunu unutma, ne yaparsan yap adam hakkında ofistekilerle konuşma. Gerizekalılar belli ederler hareketleriyle. Laf taşıyanları zaten hiç söylemiyorum. Hiçkimse, hiçkimse hakkında ne düşündüğünü bilmesin. Bunu başarırsan numberone oldun gitti zaten.
  • megalomaniac  (23.08.18 01:07:47)
çek kenara söyle. madem sığır, kibar olma. ne hissediyorsan kaba dille karakterinin bozuk olduğunu anlat ve bir daha yanına yörene yanaşmamasını söyle.

  • silver apple  (23.08.18 12:15:47)
Üst yönetime şikayet de edebilirsin. Illa elinde bir şey olmasına gerek yok. Yakinen izlemeye alırlarsa fark ederler ve gönderirler.

  • retiredcolonel  (23.08.18 16:05:29)