Park halindeki araca çarpma ve sonrasındaki işlemler

Selamlar,

Başıma süper zamanlamalı bir olay geldi, bayram arifesinde en olmayacak zamanda... Gece site içinde park ettiğim yeni kasa astra aracıma (daha alalı 1 ay oldu) transit kasası geri geri gelirken bagaj kapağını sağlam göçertip camı tuzla buz etmiş. Tahminimce bir 10-15bin tl hasar var. Daha sonrasında olay yerinden uzaklaşmış. Site güvenliği beni arayıp aracınızda hasar var deyip aşağıya çağırdı. İlk etapta yapan kim tespit edilemedi, kamera o noktayı görmüyor vs. ama park ederken transit aracı fark etmiştim. Neyse, ben de kaskoyu aradım onlar da polisi arayabilirsin dediler, polis aracı gelip 2 dk tutanak tutup hiçbir şey anlatmadan sorularımı yanıtlamadan gitti. Daha sonra karşı büfe plaka numarasını alıyor, sonra güvenlikten de tespit edip bir şekilde çarpan kişiye ulaştık, o da suçunu kabul ediyor. O kişiyle görüştük, işler uzamasın diye bu tutanağı işte hatalı yüzde yüz karşı taraf vs diye güncellemek istiyoruz berabe. Kaza raporunu aldığım memur ise ikinci tutanak tutarsanız kendi aranızda belgede sahtecilik vs olur yasal değil dedi. Çünkü sigorta şirketine bu tutanak gitti zaten dedi. Kaskoyu arıyorum trafik şubede halledersiniz diyor ifade verdirtip, çarpan kişi bir yandan sigortacıda halledelim diyor. Başına böyle bir sonradan çarpan kişiyi bulma vakası yaşayan varsa aydınlatabilir mi? Veya şunlara dikkat et diyebileceğiniz noktalar var mı, kafa kalmadı bende geceden beri.

Biraz uzun oldu ama idare edin beni, teşekkür ederim.

O adamla normal tutanak tutup işlemi yaptırın.

Sigorta sorarsa da adamı sonradan buldum diyin.
  • valentinov  (19.08.18 18:35:25)
acentenize danışın. adamı sonradan buldum demeyle olmaz. "olay yeri terk" var ya adam alkollüyse? ne senin ne de karşı tarafın sigorta şirketi alkollü birinin kazasının bedelini ödemeye yanaşmayacaktır.
dikkat etmen gereken yer kesinlikle acentenin ve memurların sözünü dinle. kendi cebinden yaptırma, çarpan tarafla-karşı tarafla polimiğe girme, "sen yaptır ben veririm" falan geç bu işleri, geri adım atma, muhtemelen sigorta şirketi polis tutanağıyla karşı tarafın sigortaından yaptırır oradan alır, faturayı da adama çıkarırlar.

  • vincenzo  (20.08.18 12:22:11)