Iphone garanti dışı tamir ne kadara mal olur

6+ şarj ve kulaklık girişi bozuldu. Kabaca nasıl bir fiyat aralığı biçer telefoncular ? Bataryanın arkasındaki çift taraflı bantı ısı tabancasıyla sökmek için uçuk bir para istediğinden beri uğramaya çekiniyorum dükkanlara.

parça fiyatına bakarsan oldukça ucuzdur, 50-60TL'ye bulursun ama işçiliği gerçekten çok zahmetli.

Ekran kablolarına hasar vermeden sökmen lazım, arka kapağı kırmaman lazım, kasanın sağını solunu yamultmaman lazım, anten kablolarını sökerken ipex konnektörlere zarar vermemen lazım (ki sökerken soket anakarttan kopabiliyor)

Müdahale ederken statik elektrik önlemini de almak gerekiyor, şarj soketi değiştireyim derken anakartı veya ekranı eline almak da olası.

Böyle riskler olduğu için olası bir sıkıntıda yapılan işlerin bu zararı karşılayabişmesi için yüksek fiyat çekiliyor. Bir nevi her işten sigorta pirimi de kesiliyor gibi düşün.

Artık telefonlara profesyonel olmadan müdahale etmek gerçekten çok zorlaştı, özellikle su geçirmezlik için alınan önlemler sökerken ve geri takarken çok zorluyor.

Elektrik elektronik müh. olmama ve bugüne kadar sayısız telefon tamir etmeme rağmen artık tövbe ettim. Hiç hata kabul etmiyor.

Özetle 50TL lik soket kısmını değiştirmek için senden 500TL isterlerse şaşırma.
  • kimlanbu  (18.08.18 14:17:37)
www.google.comİphone+6+Ekran+Değişimi+Kadıköy+-+İphone+Ekran+Değişimi/@40.99215,29.0319233,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14cab9560fe0e09d:0x92c8d3d228354657!8m2!3d40.99215!4d29.034112

Ben burada iPhone ekran değişimini, parça dahil, 99TL'ye yaptırmıştım. Telefonla fiyat da veriyorlar. Bir şansınızı deneyin bence.
  • agluna  (18.08.18 15:09:00)