Fotoğraf Makinası Önerisi

Okul gezilerinde gittiğimiz yerlerin gördüğümüz eserlerin özene bözene fotolarını çekeyim istiyorum o yüzden kamera almaya karar verdim ama FAKİRİM.

Elimdeki telefon berbat çekiyor, aşırı buğulu ve net çekemiyor. Telefonu yenilemek istemiyorum çünkü kamerası dışında diğer özellikleri oldukça iyi. Zaten sanırım ben merceğini mikip attım biraz. Foto editlemeyi biliyorum ama net çekmeyen bir cihaz olduğu sürece ne kadar editlesem kar etmez sonuçta.

Beni maksimum 1000 lira civarı önerilerinizle aydınlatabilir misiniz? 1000'e çok yaklaşmadan 500-700 civarında olursa hatta efsane olur. Çok profesyonel fotolar çekmeyeceğim, gördüğüm şeyden farklı bir şey sunmasın bana, bulanık bulanık çekmesin yeter. Çok bilgili değilim makinalar konusunda o yüzden saçma bir şeyler yazdıysam kusura bakmayın.

İkinci el 1100D

  • gozu acik sevisen yahudi  (17.08.18 09:43:14)
dslr hamallığına girmene gerek yok o kadarcık ihtiyaç için, ikini el bir sony rx100 (mark 2-3-4 değil, düz rx100) alırsan tüm işini görür. sahibinden'e baktım şunu gördüm mesela
www.sahibinden.com

boyuna bakma, çok becerikli bir makine ve seni gayet tatmin eder. gerçi seni düz kompak makineler de tatmin eder ama onlara 400-500 vereceğine adam akıllı bir şey al derim.
  • Bruce  (17.08.18 10:07:13)
Teşekkürler arkadaşlar. Babama aldıracağım için ikinci el biraz zor, sıfır almak istiyor inatla.

  • nolmus yani  (17.08.18 11:57:58)
o zaman şu işini görür.
www.teknosa.com

  • Bruce  (17.08.18 13:16:30)