İlk okul 1. sınıfa başlayacak çocuk için kolej önerisi (Adana)

Merhabalar,

6.5 yaşındaki oğlum bu sene 1. sınıfa başlayacak, ne yazık ki mevcut eğitim sistemindeki kalitesizlikten dolayı devlet okullarına yazdırmayı düşünmüyorum araştırdığım bir kaç kolej arasında Gündoğdu, Bahçeşehir, TED koleji var bunlar arasında seçim yapmanız gerekse hangisini seçerdiniz ya da sizin önerebileceğiniz başka kolej var mıdır?

valla temiz bi mahalledeki devlet okuluna gönderir artan 30 40 bin lirayı da faize koyarım. liseden mezun olduğunda evi olmuş olur çocuğun :D eğitim çok zor bir şey değil. evde kendiniz de verebilirsiniz

  • glamdr1ng  (16.08.18 18:11:50)
iyi mahallelerde iyi devlet okullari var aslinda (ataturk, gazi, vs) ama tabi uzun zaman oldu. gundogdu ekoldu benim zamanimda, butun ciks cocuklar oraya giderdi. bir de bilfen.

  • hot potato  (16.08.18 18:28:58 ~ 18:29:31)
bi dakka paraniz var madem tarsus amerikan'a niye gitmiyor?

  • hot potato  (16.08.18 18:30:28)
@glamdr1ng önerin için teşekkür ederim ama 30 - 40 bin lirayı faize koyarak çocuk büyüdüğünde sadece bisiklet parası kazanırsın.

@hot potato mesafe çok uzak geldi düşünmüyor değiliz tüm seçenekleri değerlendirmeye çalışıyorum ama bu öneri için de teşekkür ederim bu da aklımızda olsun.
  • solo  (16.08.18 18:31:45 ~ 18:33:16)
45 dakika yahu servisle (istanbul kosullarinda hicbir sey). dolmusla gitmeyecek neticede. gundogdudan falan daha kaliteli egitim alir, cok daha iyi ingilizce ogrenir.

  • hot potato  (16.08.18 18:34:26)
@hot potato eşimle görüşüyorum konuyu bunu da değerlendireceğiz tarsus amerikan'ı daha önce de biliyordum iyi bir eğitim sistemi var bundan eminim hepsinin artısını eksisini düşünüp ona göre karar vereceğiz.

  • solo  (16.08.18 18:49:41)
şımarık, dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan, bencil ve antipatik bir çocuk yetiştirmek istemiyorsanız kesinlikle devlet okulu tercih edin. inanın bana 15 sene sonra çok yaşarsınız pişmanlığını.

  • rick drayen  (16.08.18 19:37:08)
Bence de devlet okuluna yollayın. Biriktireceğiniz parayla Bilkent gibi bir üniversiteye gönderirsiniz, geleceği açısından daha yararlı olur.

  • Drakath  (16.08.18 19:43:38)
Arkadaşlar katılıyorum ben de isterim devlet okuluna göndereyim hayatın zorluklarını görsün ama malumunuz ki devlet okullarındaki eğitim sizin benim dönemimdeki seviyede değil artık, yoksa en son düşüneceğim şey özel koleje göndermek ama malumunuz türkiye çok fazla göç aldı okul öğrenci kontenjanlarına bakarsanız kültürel yapı çok bozuldu eğitim sistemi zaten yerlerde bu yüzden ilk adımı atmadan önce iyice düşünmek zorundayız.

  • solo  (16.08.18 19:51:48)
her ozel okula giden pic kurusu olacak diye bir kural yok. o mantikla adana kosullarinda her devlet okuluna gidenin jiletci tinerci falan olmasi lazim.

benim ne cocugum var ne de o kadar param ama olsa yollardim sahsen.
  • hot potato  (16.08.18 20:50:45)
Bilfenden çok arkadaşim olmuştu gayet iyi çocuklardi hepsi de memnundu.
Bir özel başkent okullarini araştirin bence, bu aralar o da iyi sanirim.

  • biarkadastanduydum  (17.08.18 07:18:31)
ilk okulda verilen eğitim zaten standart eğitim oluyor genelde. bu yüzden ilk okulda özele göndermeyi tercih etmedik biz.
ha çok iyi ingilizce eğitim veriyordur ona bir şey diyemem.
zaten ilk 3 sene neredeyse faliyetle(keme, yapıştırma,boyama...) geçecek.

onun yerine iyi bir lise kazanması için orta okulda özel bir okula göndermeyi düşünebilirisiniz.
  • €xpolerer  (17.08.18 09:33:21)