Her şeyin üst üste gelmesi

Selamlar,

Bomboş geçen, sıradan günlerden sonra her şeyin üst üste gelmesi hissini tecrübe ettiniz mi? İyi şeyler için de kötü şeyler için de böyle oluyor. Zaman zaman böyle dönemler yaşıyor musunuz? Önceliklendirmelerinizi neye göre ayarlıyorsunuz? İnsanlara verdiğiniz sözler, işiniz, vb. vb.

Kapalı anlatım için kusura bakmayın. Atış serbest.

Teşekkürler.

Once is. O kotu giderse boka sariyor cunku.

  • baldan kaymak  (14.08.18 16:09:54)
Selam,

Yani bence şöyle; yaş ilerledikçe insan akışına bırakmayı öğreniyor. Her şey üst üste gelse bile her insanın "s*kerim lan böyle işi" eşiği vardır. O eşiğe gelince zaten öncelik vs. kalmıyor. Sadece uzaktan uzağa gülerek bakıyorsun.
  • datnet  (14.08.18 16:18:47 ~ 23:47:55)
oluyor öyle. geldi mi toptan gelir.

önceliklendirmeyi kafama göre ayarlıyorum.

Zorunlular,
Sevdiklerim,
Diğerleri gibi..
  • lcha  (14.08.18 16:46:10)
öncelikle böyle zor zamanlarda sosyal hayattan kopmamak kabuğuna çekilmemek gerekiyor. arkadaşlar önemli. onlarla bağı kopartmamak hatta yeni arkadaşlar edinmek de gerekiyor. sinemaya, konsere, tiyatroya gitmemek kitap okumamak arkadaşlarla oturup bir fincan kahve eşliğinde sohbet etmemek insanı tüketebilir. dikkatli olmak lazım. o kuyuya düştün mü hep aşağı çekersin kendini ve bu kısır döngüde kaybolursun.

  • naksidil  (14.08.18 16:47:31)
Öncelik vermiyorum ben hiçbir şeye. Hepsini aynı anda düzeltmeye çalışıyorum. Diyelim işten çıkarıldın, bir de sevgilinle küstün. Yeni bir iş bulsan da sevgilinle barışmadığın için yine kötü hissedeceksin. O yüzden düzeltene kadar uğraşırım. Olmuyorsa biraz bırakırım.

  • dissendium  (14.08.18 16:57:35)
Öncelikle süreci daha sağlıklı okumak adına soğukkanlı yaklaşım geliştirmek gerekir.

İlk defa sizin başınıza gelmediğini ve de son da olmayacağını düşünerek, enerjiyi daha çok çözüme ve sonuca yönelik hamlelere harcamak esas öncelik olmalı. Geriye bakmanın ve her şeyi sentimantel bir şekilde yeniden anlamlandırmaya çalışmanın kimseye bir faydası yok.

Aslolan ve temele oturtulması gereken gerçek de şu an üst üste geldiğini düşündüğünüz her şeyin bir gün ardınızda bırakacağınız, hatta şu an inanmak zor olsa da gülümseyerek hatırlayacağınız süreçler olacağı gerçeği.
  • levent bilgen  (14.08.18 17:50:57)