Ozel hastane fatura sorunu

Selamlar.
Cuma gunu esim medical park hastanesinde anjiyo oldu ve 2 stent takildi. 1 gece hastanede kaldik, ctesi taburcu olduk. Cikista odeme yaparken 3 bin tl borcumuz oldugu soylendi. Odememizi yaptik, kredi karti slibimizi aldik. Tahmin edilecegi gibi hastane herhangi bir odeme belgesi ya da fatura vermedi. Gorevliden ayrintili fatura istedigimi soyledim. Soracagini soyledi. Lutfen sorun dedim.
Hastaneden ayrilirken de, kullanilan malzemeler ve yapilan islemlerin faturalandirilacagi, mail adresimize yollanacagi ya da bizim alabilecegimiz soylendi. Ama bunu pek yemedim acikcasi. Su anda da odedigimiz miktarin fazlaligi vs durumundan degil, yapilan onca islemin toplanip da kusuratsiz tak diye 3bin tl etmesinden biraz iskillendim.
Hastaneye gidecegim ve muhtemelen yine fatura vermemeye calisacaklar. Bu konuda biraz okudum ama yine de bi sorayim dedim. Nasil bi yol izlesek??

Evet, kesinlikle çok küsüratlı sayılar çıkıyor gerçek faturalarda, kuruşuna kadar. Sadece ayrıntıı fatura değil, epikriz ve ameliyat raporu, yspışan bütün tetkik ve muayenelerin sonuçlarının bir kopyası vs gibi herşeyi isteyebilirsiniz, özel sigortalar bunların karşılığında ödeme yapıyor. Vermek zorundalar, fakat süre sınırını bilmiyorum, cimer veya sağlık Bakanlığı na danışabilirsiniz, bir de hastanelerde hasta hakları birimi var. Orası da şikayetleri resmi oşarak almakla yükümlü.

  • mavicorap  (13.08.18 10:57:56)
ben olsam hastanedeyken il sağlık müdürlüğünü ve sağlık bakanlığını arardım. o fatura sizin hakkınızı aramada kullanacağınız en büyük delil. zaten vermek istememe sebepleri de bu.

  • giovanne  (13.08.18 11:06:25)
Ben bu sebepten artık faturayı almadan ödemeyi yapmamaya başladım basit kan tahlili vs işlerde bile. 184 var sağlık bakanlığının danışma hattı, faturayı vermiyoruz derlerse onların gözünün önünde şu an şu şu hastanedeyim şu işlemler yapıldı 3.000TL ödedim ama hastane fatura vermeyi reddediyor diye. Bi şey çıkacağından değil belki ama rahatsız olsunlar.

  • 10032007  (13.08.18 11:07:20)
hocam medical park e-fatura gönderiyor. muhtemelen bugün e-posta ile gelmiş olur.

zaten yazacakları rakamlar sallamasyon da olsa tutar tamamsa yapacak fazla bir şey yok.

geçmiş olsun.
  • babilbaligi  (13.08.18 11:10:28 ~ 11:10:38)
Normalde odemeyi yapmam ama orada esimin durumunu gozetip hareket etmek zorunda kaldim. Ki onlar da bu mecburiyet durumundan faydalaniyor herhalde.

  • turuncujelibondanhazzetmeyensarijelibon  (13.08.18 11:11:02)
Medicalpark da aynı şeyi yaşadım. E fatura dediler göndermediler. E ben ayrıntılı döküm de istiyorum. Ayrıca e fatura neymiş karşında şahıs var kes faturayı ver.

Aradım ben de 184 ü anında cevap vermiyorlar. Şikayeti alıp başka biri alıyor bu sürede hastanede bekleyecek halim yok. Sonuçta aradı 184, maliyeye ve sgk ya şikayet edin dedi.

En iyisi böyle yerlerden uzak durmak sanırım. Geçmiş olsun.
  • cevahir  (13.08.18 11:19:18)
Hastaneden detaylı faturayı aldıktan sonra SGK'nın özel hastaneler bölümüne götürün. Eğer aldıkları ücret fazla ise size geri ödeyeceklerdir.

  • 112 hayat kurtarır  (13.08.18 17:33:48)