35+ Yaşında olup da Halen Bekar Olan Erkekler

Çevremde bu şekilde çok sayıda kişi var. Bunun nedeni nedir? Tercih mi? Ekonomik imkansızlıklar mı? Kariyer mi? Cinsel yönelimin farklı olması mı?

canları istememiş bence.

  • zgrydn  (12.08.18 12:36:34)
Senin bir tane karın varsa onlarda 3-5 tane oluyor. Sen imzayı atıp köle olmuşken onlar işine gelmedi mi vurup kapıyı gidiyor. 40'lı yaşlarda 20'lerinde kadınlarla birlikte olma lüksüne sahipler.

Paraları bol, kariyerleri iyi cinsel yönelimleri hiperseksüel. Evlilik fakir adam işidir
  • gölgede aynı  (12.08.18 12:37:56 ~ 12:38:45)
Insanin neden evlenmek gibi bir zorunlulugu olsun ki? Yani neden bir sebep aradigini pek anlamadim.

Not: evliyim
  • robokot  (12.08.18 12:38:01)
Kendilerini evlenmeye iten bir durtu yok. Evlenmek icin once evlenmek istiyor olman lazim ve evlenecegin biri olmasi lazim ortada. Adamin etrafinda evlenmek isteyecegi biri yoktur, ekonomik sikintisi da yoktur, kadin sikintisi da yoktur. Evlenmek icin henuz sebep yoktur yani.

  • stavro  (12.08.18 12:44:45)
maddi bir sorun yoksa ve sosyal çevre varsa, evlenmek zorunluluk olmaktan çıkıyor.

  • slava  (12.08.18 12:46:16)
birçok neden vardır. kişiye göre de değişir.
bence en başta; evlendikten sonra çiftlerin bireysel olarak da yaşamamaları en büyük sorun. sanıyorlar ki evlendik artık tuvalete giderken bile beraberiz... evliliğin içinde de bireyin yalnızlığı yaşanmalı.
tüm bunları yapamayan kişiler evliliğin kölelik olduğunu düşünür.

@gölgede ne saçma bi yorum yapmışsın. yaşın kaç?
etrafınızda gördüğünüz örnekler o çevreyi bağlar. galiba dünyanın x yerinde de durum böyle sanıyorsun :)
  • a man alone  (12.08.18 12:54:30)
Tipsizim

  • clones  (12.08.18 13:04:36)
Aradığı kalitede kadın çıkmıyor karşısına o yüzden de neden boşa evleneyim ki diyor..

  • lata  (12.08.18 13:08:39)
o kişilerden biriyim ve bunun benim için tek sebebi hayata aynı pencereden baktığım, anlaşabileceğim birinin çevremde olmaması. yoksa evlenmek büyütülecek bir şey değil.

  • bruceandwayne  (12.08.18 13:20:44)
açılın ben geldim. 35'i doldurmak üzereyim.

14 yaşında evden ayrıldım. (1998) liseyi güzel bir yerde yatılı okudum. liseden sonra mezun olduğum ilçede (alanya) kaldım ve çalıştım ta ki 2008'e kadar. yalnız hesapsız yaşamaya alıştım.

babam kansere yakalanınca döndüm. hem kendi işim hem de aile işleriyle ilgilenmek zorunda kaldım. 21 yaşında akraba ile baba zoruyla nişanlanmıştım. allahın manyağından ayrılana kadar 2 sene uğraştım. bırak kıza seni seviyorum demeyi elini bile tutmadım. başka şehirde yaşamanın avantajıyla da sıkıntısız atlattım bu süreci. iki kez çok sevdim ve evlilik teklifinde bulundum. biri mantıklı sebeplerden ötürü, diğeri ise aklı hâlâ eski erkek arkadaşında olduğundan red yedim. tanımak istediğim biriyle kahve teklifinde bulundum 1 aya kalmadan kızı istediler ki o sırada o da ben de 30 u çoktan geçmiştik. haliyle de bu işlerden soğudum.

yıllar içinde tecrübe ve çevre edinince işim gücüm yerine geldi. para kazanmaya başladım. inşaat çılgınlığından ötürü dededen kalma tarlalara imar gelmesi nedeniyle cebim bok gibi gereksiz bir para gördü. bu parayı da doğru şekilde değerlendirip sürekli gelir getirecek işlere bağlayınca da çocuk ve gençliğimde yaşadığım maddi sıkıntıları fazlasıyla aştım.

öncelikle cevapların hepsine katılıyorum ve de yaşadığım bir örneği vermek istiyorum;

teyze oğlu, evlendi geçenler de. (22 yaşında) enişte kendi evinin de olduğu bahçesine 4 dönümlük yere oğlu için belki şehir merkezinde bile bulamayacağınız 200 m2 lüks ev yaptırdı. sadece eve ve evin için döşemesine 350bin harcadı. (köy yeri olduğu için belediye ruhsat, plan, proje vs. masrafları da yapmadı.) ayrıca takıydı, düğün yemeği (iki dana kestirdi) ıvır zıvır, köylüye gösteriş bokuna 150 bin harcadı. bu rakamlar bana söylenen. benim tahminim ise daha fazladır.

bugün borçsuz sade bir şekilde evleniyorum deseniz cebinize koymanız gereken rakam 100bin.

ancak ve ancak 2 mantıklı insan, sade bir nikah ve minimum ev eşyası masrafıyla bile evlense 30bin liraya ihtiyacı var.

eğer çocuk manyağı değilseniz imkanlarınız ve çevrede varsa evlenen de akıl yoktur. Sülaleden sıkıştıran çok ancak lafım belli "zengin kız bulursanız nikahı basarım"
  • phonex  (13.08.18 00:08:26)
"bekar" kavramını evli değil olarak algılamışsınız. sorun burada bence :)

  • whatyougetiswhatyoudid  (13.08.18 13:57:18)
o yaş en fazla çocuk yapma düşüncesi olanları zor duruma sokabiliyor. çok da ölüm yok ucunda elbette ama 35 yaşında evlenen birinin hemen çocuğu olursa, çocuk 20 yaşına geldiğinde kendisi 55 olacaktır. ya bunu kabullenecek ya da zaten çocuk yapmak istemeyecek. ee çocuk yapmak istemiyorsa da sorun ne ki? evlenmeye değer biri çıkmamış olabilir karşısına. zaten evlilik denilen şey nedir ki? ^^

  • matrix  (15.08.18 21:16:45)