üniversite okurken çalışmak ve staj

ben kendi şehrimde yaşadığım için pek maddi sıkıntım yoktu. başka şehire gidicem ve maddi açıdan sürünmemem için çalışmam gerek. öğrencilerin çalışacağı ve ihtiyacımı karşılayacak bazı işler var. buralarda çalışırım okurken büyük ihtimalle. ama şunu merak ediyorum. mesela bir yerde staj yapmam gerekecek. bu durumda işi bırakmam gerekecek. bu stajlardan aldığım para geçinmeme yeter mi? çalışmazsam elime geçen parayla sadece kiramı ve faturaları ödeyebilirim.

bir de uzun dönemli staj ilanlarına baktım. haftada 3 gün gelinmesi isteniyor. öğrenciler nasıl 3 gün işe gidiyorlar? 2 gün mü okula gidiyorlar?

okulun birimlerinde çalışmak için başvurularda bulunabilirsin. böylece hem kampüsün içinde olup dersleri kaçırmaz hem de ek gelir elde etmiş olursun. mesela rektörlük birimleri,kütüphane,mediko,öğrenci işleri,varsa havuz gibi yerlere gidip direkt işletme yetkilisi ile görüşebilirsin. bunlar dışarıda yapacağın işlere kıyasla hem daha az zamanını alır hem de sana artı değer katar,çevre edinirsin.
başvurduğun herhangi bir part time işte programı işveren ile birlikte yaparsınız. haftalık çalışman gereken bir saat var, o saati senin ders programına göre organize edebilirsiniz,öğrenciler bu şekilde çalışıyor. ben de öğrenciyken bu şekilde çalıştım.
staj demişsin ben 5 yıl önce sektörün en zengin ve kurumsal! gruplarından birinde uzun süre staj yaptım karnımı doyurup gönderdiler. staj sırasında para kazanmak şehir efsanesi diye biliyorum ama umarım öyle bir şey vardır ve sen bulursun.
benim tavsiyem garsonluk, kasiyerlikten ziyade mezun olduktan sonra deneyim olarak da gösterebileceğin bir iş kovalaman. anı kurtarırken yarını unutma. bol şans
  • denef  (09.08.18 11:23:07 ~ 11:34:42)
teşekkürler. okul içindeki işler her yerde yok sanırım. bir de düzgün bir işte çalışmazsam maddi açıdan çok zorlanırım. o yüzden maalesef çalışmak zorundayım.

  • hknty  (09.08.18 12:05:29)