yatmadan önce yemek yiyor musunuz? (bodybuilding)

sorum bodybuilding yapanlara. 1-2 kilo alayım dedim ama çıkartamıyorum bir türlü.. yatmadan önce birşeyler yesem biraz hacim kazanır mıyım sizce? nasıl kandırabilirim vucudu?

sık aralık az yemek denedim, bulguru arttırdım ama hiçbir şekilde artmıyor..

sabah kalkınca kendimi aç hissediyorum. yatmadan yesem biraz kilo alır mıyım?

Öğleden sonra ikide yemek yemekle gece yatmadan yemek yemenin tek farkı, gece yediğin yemek sindirime uğrayacağı için dandik bir uykuya neden olur, kiloya etki açısından bir farkı yok, kilo alıp almama konusu senin metabolik değerlerine göre tüketmen gereken kaloriyle alakalı bir durum, herhangi bir hormonal rahatsızlığın yoksa, ihtiyacının %10 fazlasıyla kalori alırsan kilo alırsın, alamıyorsan gerekli olan kaloriyi almıyorsun demektir.

  • angelus  (08.08.18 11:18:37)
Yatmadan once yersen kilo alirsin muhabbetinin hikaye oldugu ortaya cikmisti 1-2 sene onceki bir calismada. Kaynagi bulamadim simdi.

Sahsen kendim de bildim bileli gec saatte yemek yerim, karnim doymadan oldursen yataga girmem. 68-70kg agirligim var.
  • stavro  (08.08.18 11:38:03)