mazot kalitesi?

bugüne dek arabama shell'den başka mazot koklatmadım. ucuz olanlarına güvenmiyorum, içine bir şeyler katıyorlardır diye. fakat bakınca Türkiye Petrolleri'nde de gayet ucuz, 50 kuruş kadar. nasıl oluyor bu iş? kalitesiz olma ihtimali var mı sizce?

Shell'in setan sayısı diğer akaryakıt firmalarına göre yüksek. Bu da demektir ki; aracınız bir tık daha performanslı çalışır, menzil azalır, dpf daha çabuk dolar, araç daha gürültülü çalışır.

Türkiye'de, standartla belirlenmiş setan sayısına en uygun yakıt satışı yapan Türkiye Petrolleri ve BP'dir.

eksisozluk.com

Edit: Aracınıza katkılı, yani istasyonlardaki 3-5 kuruş daha pahalı olan motorini değil, katkısız motorini, ucuz olanı koyun. Koyduklarını iddia ettikleri katkı bir tankerde 3 lt falan bile değil. hem bir derde derman olmuyor, hem de boşuna 3-5 kuruş da olsa fazla ödemeyin. Ayrıca katkısız yakıt hilesi hurdası olmayan, ham akaryakıttır işte.

Edit 2: Türkiye Petrolleri devletin. Kar amacı gütmediğinden en güvenilir kurum. Oradan TP Ekstra değil, düz motorin alırsanız güzel karınız olur. Araçlarıma 100 bin kmden fazla TP yakıtı kullandım. İkinci depoda motorunuzun nasıl sessizleştiğine ve menzilinizin nasıl arttığına şaşıracaksınız.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (07.08.18 12:56:14 ~ 13:00:44)
O 50 kuruş farkı mazot kaliteli olduğu için değil, tuvalet daha temiz istasyon daha derli toplu ve hizmetkar olduğu için ve markanın reklam giderleri için ödüyorsun.

Yoksa hepsi akaryakıtı aynı yerden alıyor, kimse kendi yakıtını üretmiyor.

İstasyonda ibnelik yapılacak ve yakıta bir şeyler katılacaksa bunu her markanın bayisi yapabilir.

İstasyon seçin, marka değil +1
  • John Bloor  (07.08.18 13:01:42)
Evet güvendiğim bir istasyon var özellikle oradan alıyordum. Tpye bugün uğrayacağım..

  • ssiradanbirigibi  (07.08.18 13:57:24)
Öncelikle istasyon daha önemli yakıttan. Bir istasyonda mazotun ucuz olması ilk anda kötü mazot kalitesini akla getirse de yüksek müşteri sayısı, işlek yerde olan petrol istasyonunun satışı ve reklam giderlerinin az olması petrol istasyonunun daha ucuz mazot satmasına rağmen kâr ettirebilir. özellikle mazot aldığınız istasyona taksici, dolmuşçu geliyorsa korkmayın. Oradan güvenle alın. Aynı zamanda shellden alınca arabanızın yaktığı yakıt ile Türkiye Petrolleri'nden aldığınız yakıt farklı yakıt tüketim değerleri gösterirse dikkat edin. çok fark varsa başka istasyonu deneyin bir de. Ben i20 aracıma aytemiz, Türkiye Petrolleri ve çok az da olsa Milangaz istasyonu haricinde yakıt almadım.
siz markaya değil, istasyona güvenin.

  • ceyhan prensi adana  (07.08.18 21:25:47)