duyurunun motorcuları

SCRAMBLER DUCATI CLASSIC 71.632TL!

korlas.com.tr

cidden şu motoru nasıl satmayı başıyor bu adamlar? siz nasıl almayı planlıyorsunuz?

bildiğin bmw alırsın az daha koyup.

korlas.com.tr

max verilecek para 25k -27k benim gözümde şu motor

bu işler nasıl düzelecek?

bu işler düzelmeyecek. bitti artık sıfır motor sevdası tam olarak.
honda kampanya yaptı 8-10 tane model için, örneğin cb 650f 2018 model 43.900den 40.000a düştü. ellerinde patladı çünkü. tarihte gböyle bir kampanya olmadı. temmuz sonunda bitecekti, ağustos sonuna uzattılar.

ben ikinci el yamaha xv 950 motorumu satmaya çalışıyorum, 2015 model 13k km de çiziği geçtim, toz yok alette. ama arayan soran yok. fiyatı 37.500 den 35.000 e indirdim, daha yeni iki kişi favoriledi.

demem o ki. bok gibi piyasa. ne araç alınır, ne satılır. eski devirdeki taktiğe dönecez, maaşı alıp dolara çevirip enflasyonla başetmeye çalışacağız falan.

yani senin şikayetini çok içten karşılıyorum, uzun süredir de bu yüzden nefret doluyum. kaskım eski, montum eski. almıyorum yenisini. cidden almıyorum yani.

revit deri montları 4k 5k civarı, abi ne fiyatlar böyle. tech 90 marka kevlar pantolon 100 euro :)
  • liriamer  (05.08.18 21:31:51 ~ 21:32:19)
Yanlışın var, güncel fiyatı plaka falan eklenince 80.000’i geçiyor. 13.500€ yazıyor liste fiyatı.

Buradan tek çıkış yolu var. Denizin suyu bittiğine göre yerel markalara yönelmek lazım. Ülke olarak tek çıkış onda. Onu birde ihraç edersen tamamdır. Devlet yerli üretime destek vermeli, kdv ve ötv’sini düşürmeli.
  • herospower  (06.08.18 02:01:53)
hacı sen bu kalitede motoru nasıl üreticeksin? kim üreticek? yerli üretsen bile adam lan ducati 70 lira benim ki de 60 lira o zmn demiyecek mi kendi yaptığı mobilete?

  • dedim dedim de kime dedim  (06.08.18 03:54:44)
gösterdiğin motoru 2 sene önce 35 bine ikinci el almıştım. 700km'de falandı daha sadece.
şu zamanda kim gidip 70-80bin lira verip korlastan o motoru alır ben de bilmiyorum açıkçası. zenginse adam pek düşünmüyor heralde. Ben 1.5 sene kredi ödeyip temiz bir ikinci elini alabilmiştim. şimdi onu da yapabileceğimi düşünmüyorum. çok çok uzun bir süre araç değişikliği yapmam. başka bir arkadaşın dediği gibi, ekipman bile almak çok zor artık.

Ne olacak? daha uygun fiyatlı markalara talep artacak.
  • chavezding  (06.08.18 11:19:50)
Motorun fiyatı kendine göre pahalı değil, avrupada'da 13-14 bin euro zaten. Ortalama 2000 euro maaş alan biri 7 aylık maaşıyla alabiliyor, bizim gelirimiz ile avrupada üretilen malı karşılaştırmak mantıklı değil.

Ha bana göre bu retro/nostalji ayağına üzerinde çok fazla imalat maliyeti olmayan bir motoru bu fiyatlara satmaları hiç normal değil.
  • John Bloor  (06.08.18 11:47:52)
@john
hocam senin ''bizim gelirimiz ile avrupada üretilen malı karşılaştırmak mantıklı değil'' mantığı yanlış. aynı şey ilaçta başımıza gelseydi aynı cümleyi kurabilecek miydik?

zenginse neden bunu alsın? gider bmw scrambler alır? benim beyin artık almıyor yani bu tür hesaplamaları.
  • dedim dedim de kime dedim  (06.08.18 12:07:20)
an itibari ile 91.000TL oldu tenks RTE sen bir numarasın ;)

  • dedim dedim de kime dedim  (12.08.18 22:42:27 ~ 22:42:42)
bitti motor işi ya
1 aydır motorumu satamadım bok gibi piyasa

alabildiğin bir şeyi al kalsın kenarda. bitmiş anasını satayım ülke. toprak atan yok.
  • liriamer  (13.08.18 09:08:35)