Öldükten sonra yem olacak olmak sizi rahatsız ediyor mu?

Türkiyedeki inanç gereği tabut geleneği olmadığı için toprağa gömüldükten sonra solucanlar ve diğer mezar böcekleri tarafından daha hızlı bir şekilde tüketilip toprağa karışacağız. Toprağa karışmaktan ziyade o canlılar tarafından sömürülecek olmak size hiç rahatsızlık veriyor mu belki hissetmeyecek olsak bile?

üzücü ama hayır.

  • tabirimekruh  (04.08.18 00:30:22)
hayır ama çok rahatsız ediyorsa seni cesedi beton kutuya koydurmak üzere birine para/vasiyet bırakabilirsin.

  • kamile necaset  (04.08.18 00:31:58)
Ne güzel işte dünyaya katkımız olsun

  • glamdr1ng  (04.08.18 00:32:11)
sinirlenme la bu sefer normal cevap vericem.

beni ölecek olmak rahatsız ediyor ve üzüyor. öldükten sonra isterse kafa üstü gömsünler, isterlerse pişirip yesinler bana ne. ama öleceğiz işte o kötü.
  • der meister  (04.08.18 00:36:35)
Yoo niye rahatisz etsin. vücut bütün kalsa ne farkeder, kemik olsa ne farkeder. dünya'ya geri dönemeyeceğine göre.

cesede ne yaparlarsa yapsınlar sen hissetmeyeceksin ki. bedenle sonsuza kadar işin kalmayacak. ruh bedenden ayrılacak.

edit : sonsuza kadar dedim ama inananlar için mahşerde tekrar dirilmeye kadar.
  • Neill  (04.08.18 00:42:05 ~ 00:51:22)
hayır aksine bir an önce toprağa karışmak, toprak olmak bence daha güzel, diğer türlü hal pek iç açıcı olmaz sanırım.

  • gezegen olan pluton  (04.08.18 01:00:03)
Hiç rahatsız etmiyor.

  • olabilir ya da olmayabilir  (04.08.18 01:03:38)
yoo umrumda bile değil.

  • ghilleinthemist  (04.08.18 01:24:24)
etmiyor, doğayla bir oluyorsun, doğaya karışıyorsun sonuçta.

  • blatta hiberna  (04.08.18 02:09:42)
Blatta+1 . Geldiğin doğaya geri dönmenin aracı sadece o solucanlar vs.

  • dougsampson  (04.08.18 02:13:55)
yoo, ben de o yemlerden geliyorum, vucudumdaki atomlarin cogu, bir zamanlar baska bir canlinin parcasiydi.

  • robokot  (04.08.18 02:53:39 ~ 02:54:09)
öldükten sonra dediğiniz şeyleri dert edebilecek durumda kalabileceğimi zannetmiyorum.

  • nice tnetennba  (04.08.18 02:58:38)
youtu.be

dünyaya katkımız olsun +1
  • freebird5406_2  (04.08.18 08:34:43)
Olmek rahatsız ediyor, oldukten sonra herhangi bir şey olabilir, nekrofili kurbanı olmak bile rahatsız etmez o saatten sonra. Doğa Ana ya da arı, çiçek, böcek de umrumda değil. “Hiç ölmeyeceksin, seni ölümsüz yapacağız ama tüm doğayı yok edeceğiz” deseler kabul ederim anında.

  • aychovsky  (04.08.18 08:36:36 ~ 09:20:44)
Bilmediğim için soruyorum, tabuta konunca çürümüyor mu ceset? Yalnızca çürüme gecikiyordur diye tahmin ediyorum, böcek, kurt olmasa bile bakteriler yiyordur sonuçta o bedeni. Havayla tüm teması kesemez ki o tabut.

Sorunun cevabına gelince hayır rahatsız olmazdım. Bedenim tabiat ananın canlılarını besliyor, ne güzel işte, ölüm de bir işe yarıyor.

Beni rahatsız eden tek şey, inanmadığım bir dinin ritüellerine göre gömülmek.
  • old possum  (04.08.18 08:43:21)
hep insanlar mı sömürecek, biraz da onlar sömürsün.

  • elorelia  (04.08.18 10:11:12)
Korktugum icin oldurdugum boceklerin intikami olarak bakiyorum, karma gibin

  • yuzır  (04.08.18 10:16:29)
Etmiyor.

  • Amaranta ursula  (04.08.18 10:18:37)
daha onemli sorunlarim var kankito.

  • baldur2  (04.08.18 10:39:34)
  • güneyli çocuk  (04.08.18 10:59:03)
Yoo, işe yarayacağım işte birilerinin karnını doyuracağım öldükten sonra bile.

Ama ben zaten bedenimi kadavra olarak bağışlamayı planlıyorum.
  • mutlusismankedi2015  (04.08.18 17:05:53)
Vücudumuzun yarıdan fazlası ‘insan değil’ www.dunyahalleri.com

ayrica su an vucudumuzda bizimle beraber yasayan ve yasamamiza yardim eden bir suru bakteri var. bu seni rahatsiz ediyor mu? etse de bir seyi degistirebilir misin? hayir. vucudunda onlar bir gun is birakma eylemi yapsalar hastanelik olursun.

beni rahatsiz etmiyor. onlardan cok farkli degiliz. biz de hayvanlari oldurup yiyiyoruz ve topraga karistiriyoruz. ne var bunda? cin'de falan cerez niyetine solucan kizartmasi, bocek kavurmasi var:)
doganin kanunu bu. doga da biziz.
  • BlackRock  (04.08.18 17:16:12 ~ 17:18:22)