Kişisel sahilli arsa/villa

Malum yaz geldi. Geyikler tüm gece sürebiliyor. Aklıma takılan soru dün muhabbette geldi. Şimdi biliyorsunuz arsa satıyorlar ancak benim istediğim bana özel denize girebileceğim sahili olan bir arsa almak. Sahil dediysem gözünüzde büyütmeyin, 5-10 metrelik kumluk bir giriş yeterli. Burada tartıştığımız nokta türkiye’de tüm girişlerin halka ait oluşu idi. Yani o 10 metreyi sağdan soldan kapayamayız. Sonuçta hayal işte. Kiminin çiftlik hayali vardır, benimkisi özel sahilli bir arsa, sonra oraya bir dubleks villa diktin mi zaman içinde. Off... başka ne isterim ya!

Mümkün mü dostlar böyle bir şey? Kaç paradır mümkünse.

Not: internette ara ara, kendi deniz girişi olan villalı siteleri keşfettim. O cepte.

mevzu nasıl oluyor bilmiyorum ama bir akrabamın denize sıfır evi var. evin bahçesi denize sıfır direkt, bahçeden bir iskele var denize vs oradan giriyorlar.

ama bahçesi kumsal değil bildğimiz toprak, sanırsam kumsal araziler devlete ait dolayısı ile herkesin kullanımına açık.
  • prezarlatif  (03.08.18 14:14:41)
Aynen, bahsettiğimiz konu oydu. Sanırım sade bir vatandaş olduğum için, haliyle milyar dolarlarım olmadığı için benim hayal patlıyor. Buna en yakın hayal denize sıfır iskele yapılabilecek taşlık bir arazi. Peki akrabanızın evi nerede? :)

  • herospower  (03.08.18 14:27:15)
sahil küçük ve toprak veya taşlıksa, kum ocağından (inşaatçıların kullandığı kumlardan) birkaç kamyon elenmiş kum getirtip döktürenleri duymuştum.

  • yemrem  (03.08.18 14:40:00)
Oo güzel fikirmiş. Yalnız değilim demek bu hayalde :)

Buna izin verilmesi bile garibime gitti. Sıra geldi o araziyi bulmaya.
  • herospower  (03.08.18 14:45:17)
Denize sıfır arsa bulmanız zor olmaz, ama imarlı olanını bulmak zordur.

  • John Bloor  (03.08.18 14:56:30)
imarlı olmayan bulursanız da prefabrik yaptırarak çözebilirsiniz.

  • veritaslibertas  (03.08.18 15:14:25)
hocam bu gediğin sonu şu; karavan al, bütün deniz kenarları senin olsun.

  • babilbaligi  (03.08.18 16:45:47)