Airbnb sorusu acilll

şimdi ev sahibi olarak ilk rezervasyonumuzu aldık ve giriş de yarın. sisteme tam hakim olamadığım için ödemenin nasıl yapılacağını çözemedim. rez. onaylandı diyor ve rez. iptal politikası da esnek diyor. bu durumda ödemeyi airbnb mi almıştır yoksa girişte ben mi alıyorum. iptal durumda ne olacak?

Rezervasyonu yaptığın an ödemeyi alıyor. İptal etme koşullarına bak ne kadar esnek onu öğren. Bazıları 1 gün esneklik sağlıyor bazıları 1 hafta. İptal edeceksin diyelim, mail atıyorsun iptal ediyorlar.
Geçen sene bende böyle olmuştu.

  • karsinin aksisi  (03.08.18 01:47:45)
ben şu anda ev sahibiyim. yani yarın rez. sahibi gelmezse airbnb bana 1 geelik de olsa ödeme yapma garantisi veriyor mu?

  • everythingok  (03.08.18 01:49:45)
Ever. Misafir gelmezse airbnb odeme yapiyor.
Konusun misafirle kacta gelecekmks. Siz misafirden para almayacaksiniz, pay out metodu olarak neyi sectiyseniz o kanal uzerinden paraniz onlarin ilk gecesinden sonra yatacak.

  • kuehles blondes  (03.08.18 03:08:10)
rezervasyonun yapıldığı an ödeme alınmıyor, %100 yanlış bilgi. maille iptal falan da yok, site üzerinden oluyor her şey. şöyle ki, misafirin evinizde konaklamaya başladığı ilk gün tüm para ondan kesiliyor. birkaç gün sonra da tanımladığınız hesaba yatırılıyor airbnb tarafından (hesap tanımlama bazen birkaç gün sürüyor, o yüzden şimdiden yapın). esnek iptal politikasında misafir konaklama tarihi gelmeden rezi iptal ederse misafirden airbnb hizmet bedeli kesiliyor, onun sizinle ilgisi yok. konaklama tarihi geldikten sonra iptalin bir anlamı yok zaten, misafirin sizin evinize gelip gelmemesinin de bir önemi yok. airbnb, misafir evinizde konaklamış kabul ediyor ve siz her türlü paranızı alıyorsunuz.

  • sir gawain  (03.08.18 10:23:47 ~ 10:33:43)