Fener ve Beşiktaşın Avrupa maçları?

Fenerbahçe Benficayı, Beşiktaş da eşleştiği Avusturya takımını elemesi durumunda bir eşleşme daha mı olacak yoksa direkt gruplara mı kalıyorlar?

ikisi de şu an 3. öneleme turunda. bunları geçerse bir de playoff var gruplara kalabilmek için.

  • nrmnm  (02.08.18 23:33:33)
fenerbahçe şampiyonlar ligi'nde, beşiktaş avrupa ligi'nde oynuyor. grup aşamasına gelene kadar sıralama şöyle,

1. ön eleme turu
2. ön eleme turu
3. ön eleme turu
play-off turu

***

şampiyonlar ligi'nde bir de "ön ön eleme turu" var birinci ön eleme turundan önce oynanan ama orası şu an konu dışı.

beşiktaş avusturya takımıyla üçüncü ön eleme turunda oynayacak. dolayısıyla onlardan sonra bir takımı daha elemeleri lazım gruplara kalabilmek için.

fenerbahçe de şampiyonlar ligi üçüncü ön eleme turunda oynayacak. şampiyonlar ligi'nde "lig rotası" ve "şampiyonlar rotası" şeklinde iki ayrı yol var. fenerbahçe "lig rotası"ndan giriyor şampiyon olmadığı için. eğer kazanırlarsa şampiyonlar ligi play-off aşamasına kalacaklar, kaybederlerse doğrudan avrupa ligi gruplarına gidecekler. yeni düzenlemede böyle ayarladılar yanlış hatırlamıyorsam.

normalde sistem eskiden daha basitti. uefa olayını çok garıştırdılar. şimdi şampiyonlar ligi'nde ön eleme turundan bağımsız olarak elendiğinde avrupa ligi'ne düşüyorsun (eskiden üçüncü ön eleme turundan itibaren düşülebiliyordu) falan. manyak manyak işler.
  • der meister  (02.08.18 23:38:52)