yeni ev temizliği hk

selamlar, ev tuttum. teraslı, son kat. 100m2.

bu evi temizletmem gerekiyor, aklıma temizlik işçisi tutmak geldi. Nasıl buluyoruz bu işçileri? illa eş dosta mı sormak gerek?
mutfağa ve banyoyu çok iyi temizlemesi gerekiyor bi de. ev eski çünkü. bunu işçiye illa söylemek gerekir mi kendileri zaten bunu yapar mı?

yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler

armut.com mu ne öyle bi site/uygulama var orası işinize yarayabilir.

  • apdulera  (31.07.18 21:19:02)
öncelikle güle güle oturun. tadını çıkarın. temizlikçi arkadaşları eşe dosta sorup alabilirsiniz. armut.com da var. o da olur.

temizlik yapılırken başında bulunun. temizledikleri yere bakıp içinize sinmediyse şuraları bi kat daha alalım diyin.

ekstra not: o evin kışın buz gibi olacağını doğalgaz faturasının yüksek geleceğini şimdiden bildiriyorum size.
  • iddaaci  (31.07.18 21:25:17 ~ 21:26:06)
Armut'u kullananlar genelde önermiyor. Ekşi'ye bir bakın derim. Annem dışında dip bucak temizlik yapan temizlikçi duymadım. Muhtemelen istediğiniz gibi olmayacak temizlik. İstediğiniz gibi olmasını istiyorsanız baştan konuşup yevmiyesini ona göre verin derim. Özellikle işini dürüst yapanlar için hiç kolay bir iş değil ev temizliği.

  • taktikmaktikyokbambambam  (31.07.18 22:02:15)
emlakciyla tuttuysan emlakciya sor tanidigi temizlikci kesin vardir. ya da en yakin emlakciya git onlar da bilir.

  • robokot  (31.07.18 22:19:31)
her ilde hizmet veriyor mu bilmem ama ben temizlikyolda.com üzerinden bulmuştum, memnun da kaldım.

buna benzer mutlubiev.com var bir de sanırım ama onu denemedim.
  • cowboy  (31.07.18 22:50:34 ~ 22:51:29)
tek başınıza girişseniz 1 haftada dip köşe temizleyebileceğiniz bir evi temizlikçi ablanın 1 günde temizlemesini beklemeyin, bana gelen abla en çok bunun yapılmasından şikayet ediyordu.
en az iki gün almanız ya da tek gün alacaksınız da sadece mutfak-banyo ya da sadece yüzeysel temizlik/cam gibi belirli bir şey söylemeniz iyi olur.

  • ozgur bir kusun hatirati  (31.07.18 23:05:15)
mutlutbiev'i kesinlikle tavsiye ediyorum. Ancak gelen kişiye muhakkak konuşun ikinci gün gerekir mi diye.

  • klassno  (31.07.18 23:15:53)
100 metrekarelik bir evi, mutfağıyla banyosunu iyice temizleyerek bir günde bir kadın mis gibi temizler.
sabah dokuz, akşam 5-6 çalışıyorlar.
evi daha yeni tuttuğunuza göre henüz taşınmamışsınızdır, eşya yoktur diye düşünerek yazıyorum.

tamamen camekan da değilse, yerleri de 2-3 su silerek mis gibi yapar.

mutlubiev.com gibi internet siteleri boş ev temizliği falan gibi şeyleri abartmışlar.
3+1 ev için bana 500 lira fiyat verdiler.
neymiş efendim, buharlı bilmem nelerle temizliyorlarmış.
her şeyin suyunu çıkarttılar artık.

tanıdık yoluyla temizliği iyi olan, elinden iyi iş gelen bir kadın bulun.
onlarınkinden daha iyi temizlik olmuyor.
günlük 150-170 arası ücretler.

bunun dışında, kadın ne kadar iyi temizlik yapsa da, illa ki başında durun.

ve bu işten pek anlamıyormuş gibi görünmeyin.

yerleri iki değil, üç su silmesini, banyonun fayanslarına kadar yıkamasını falan söyleyin.

dediğim gibi, mutlaka başında durun.
  • blatta hiberna  (01.08.18 03:16:38 ~ 03:20:23)