Eski kimlikle yurtdışına çıkamama?

Sadece ukrayna sanırım yeni tip kimlik istiyor çipli olan. Diğer her yere eskisiyle girebiliyoruz, değil mi?

Diger her yer?

Alti ustu kktc, gurcistan ve ukrayna’ya kimlikli giriliyor.
Ukrayna da cipli kimlik istiyor. Kktc’ye eskisi de oluyor. Gurcistan’i bilmiyorum.
  • kuehles blondes  (31.07.18 11:35:23)
ukraynaya da eski kimlik+pasaport'la girilebiliyor. pasaport varsa kimlik fark etmiyor ama diğerlerini bilmiyorum.

  • patronaj  (31.07.18 11:37:10)
gurcistan eski kimlikle aliyor fakat kimliginde hafif deforme yada eski bir fotografin varsa ciddi yokus yapiyorlar

  • seljax  (31.07.18 11:50:39)
@patronaj

kesin mi ukraynaya eski kimlik, giremeyenleri okudum çünkü.

Kimliği cüzdanda taşıdığımdan köşeleri kalkmış. Bir pvc ci bulup yaptırırım o sorun değil de, foto biraz eski. Pasaporttakiyle alakası yok. Risk alıp gitsem gürcistana ne olur
  • Cursed Chico  (31.07.18 12:15:48)
pasaport olduktan sonra kimliğin eski yeni olması farketmez zaten. ukrayna eski kimlikle kabul etmiyor, gürcistan ediyor. kktc bizden sayılır zaten.

www.mfa.gov.tr
  • nrmnm  (31.07.18 12:20:00)
Ukraynaya kimlik göstermeden, pasaportla gidebiliyor muyuz yani?

  • Cursed Chico  (31.07.18 12:34:12)
@Cursed Chico dunyanin her yerine (vizen varsa yada vize gerekmiyorsa) sadece pasaportunu gosterip girebilirsin kimligini tasimak zorunda degilsin.

  • seljax  (31.07.18 12:40:00)
pasaportun varsa gurcistana ve ukraynaya pasaportunla girebilirsin diger ulkeler sikinti cikarmiyor bu ikisine sadece kibrisa pasaportla girersen yunanistandan ne schengen alirsin ne schengen ile girebilirsin

  • seljax  (31.07.18 12:40:59)