tavanı tahta ev

selamlar, bir ev beğendim çatı katı, ama çatı sağlam yani terasından filan seçiliyo çatı sağlamlığı ama tavan filan tahta.
görünürde evde koku filan bir şey yok.

nasıldır? sorun çıkarması muhtemel mi? böcek filan?

Ben de tavanı tahta kaplı, teras katı bir evde kalmıştım öğrenciyken. Haşere sorunu yoktu. Zaten gazeteler eski ve kirli alanlarda daha çok oluyor. Boyası, cilası, temizliği yapıldıysa sorun çıkaracağını sanmıyorum ben.

  • yazarcik  (30.07.18 21:54:38)
Çok sıcak olur kışında aynı derece soğuk. İyi yalıtım yoksa kar suyu çekebilir yağmur suyu da. Yıllik rutin bakımı şart, yapımını bilmediğim çatı katını almam. Yeni çatı yapımı az paraya mal olmaz. Eski evimiz 2 katlı idi ve çati katından bıktık yağmur ve kar yağınca tavan arasını gözlemektem bıkıp sattık yıllar sonra.

  • Fritz-X  (30.07.18 22:03:06)
Yağmurda çatının akması ve tahtalardan su damlası, leke yapma gibi sorunlar olabilir.
Fare ve arı yuvaları, örümcek ağları gibi sorunlar olabilir.

  • gonulcelen87  (30.07.18 22:14:57)
3 katlı evin en üst katında bile sıcaktan durulmuyor hacı. boş ver.

  • glamdr1ng  (30.07.18 22:20:52)
Bu arada çatı işleri binanın ortak sorunu kabul edilir. Yani 1. kat da çatı tamirine diğerleri gibi katılır.

Diğer daire sahipleri arıza değilse bile herhangi bir çatı sorununda sorundan en çok orada yaşayanlar etkilenir.

Tavanın ahşap olmasından çok çatının yalıtımı önemli. Er geç çatı sorunları çıkacaktır. Bunları göze alıyorsan sıkıntı yok.
  • idexo  (30.07.18 23:28:33)
Çatısı tahta bir müstakil evde yaşıyorum teras katında şuan. Eğer çatı kedilerin ulaşabileceği bir konumdaysa sıkıntı olabilir. Birkaç ay önce bir iki kedi çatıya yuva yaptı, yavruları filan derken her gece tık tık tık kafayı yedirttiler adama. Yetmediği gibi toz filan döküldüğü de oldu. Ancak çatıya çıkıp onlara görününce bir gece ansızın terk ettiler şükür.
Yazın biraz sıcak ve kışın biraz soğuk olduğu da doğrudur ama öyle aşırı bir durum yok tabi en azından İstanbul için.

  • siyah giyen adam  (31.07.18 00:21:11)