Prozac'a başlandığındaki anksiyete artışı

Psikiyatristime sordum, buraya da sormayacağım diye çok inat ettim ama dayanamadım amk.
Panik bozukluk nedeniyle Prozac başladık. 5. haftamdayım. 2.haftadan itibaren ilaç en basit tabiriyle hayatımı sikti. Mide bulantısından yemek yiyemedim Motilium kullanarak 10 günde geçirdik o illeti. İlk 2 haftada olur denilen anksiyete artışı bende 5.hafta max düzeye ulaştı. Kafayı yedirecek derece zorluyor bazen. Sabah 7-12 akşam 8-11 arası iptalim. Zaten 11 deyince kafayı tutamayıp uyuyorum.

Doktor sabret birkaç güne geçecek diyor ama sizde ne kadar sürdü bu anksiyete artışı merak ediyorum.

Not : İlk 3 hafta 1 tam, sonra 1 hafta yarım, ve son yani bu hafta çeyrek xanax alıyorum. Xanax gidiyor diye mi bu tantana amk.

xanax eskiden de aliyor muydun? yani prozac'in anksiyete yapmasi bir yan etki herkeste olmuyor. ama uzun suredir xanax aliyorsan anksiyeteni o bastiriyordur, dozu azaldikca da bas veriyordur olabilir.

  • robokot  (27.07.18 17:41:10)
Xanax prozacla basladik. Azaltarak birakiyoruz. Tum ilaclar toplam 5 hafta.

  • japon askeri  (27.07.18 18:24:01)
bende 15.günde başlayıp 2 hafta kadar sürmüştü o kafayı yedirtecek kadar bastıran anksiyete. Ama paxera ve misol'de deneyimlemiştim bunu. prozac'ı hiç kullanmadım.

  • unstabledotpy  (27.07.18 19:16:45)