Yeni birileriyle tanışmayı istemek ama aslında istememek?

Of ben tek başıma tatile geldim ve sanırım depresyona girdim. Çünkü yabaniyim ve çok yalnızım. Tek başına tatile gitmeyin arkadaşlar yalnızlığınızı yüzünüze tokat gibi çarpıyorlar. Herkes çok eğleniyor.

Şimdi efenim ben en son 5 sene önce falan yeni biriyle tanıştım galiba. Ben yeni birileriyle tanışamıyorum. İstiyorum aslında ama istemiyormuş gibi davranıyorum sanki. Tek başımayken birinin yanıma gelip konuşmak istediğini anladığımda hemen telefonumla ilgileniyorum, telefonla konuşuyormuş gibi yapıyorum. Böyle bir salaklık işte. Ki birilerinin benim yanıma gelip konuşmak istemesi durumu da çok sık gelmez başıma.
Niye derseniz bilmiyorum. Panikliyorum. Muhabbeti ilerletemem diye korkuyorum. Karşımdaki sıkılır diye korkuyorum. Benimle ilgili kötü bir şey düşünür diye korkuyorum. Hep başkalarının benim hakkımda ne düşündüğüyle ilgilenen bir insan oldum zaten. Ama hep cool görünmeye çalıştım. Bir de mesela alkol kullanmam ben, ne bileyim herkesin yapabildiği şeyleri yapamam yüzme bilmiyorum, bisiklete binmesini bilmiyorum vs gibi. Muhabbet ilerler de e sen hiçbir şey beceremiyorsun, yaşamıyorsun ki sen yorumlarını duymak istemiyorum ki çok duydum böyle şeyleri. Bu arada kendi arkadaş ortamımda gayet eğlenceli bir tipim aslında. Öyle hiç konuşmayan bir köşede oturup muhabbete dahil olmayan biri canlanmasın gözünüzde. Sadece yeni insanlarla tanışamıyorum. Ve tek başıma yapamıyorum bunu. Yanımda arkadaşlarım olsa yeni biriyle tanışır muhabbet ederim. Daha rahat hissediyorum o zaman çünkü.
Takdir edersiniz ki sevgilim yok ve hiç olmadı da. Yaş oldu 28.
Ben bu yabanilikten nasıl kurtulucam? Ben hayatı yaşamıyor muyum cidden? Niye böyleyim? Nasıl düzelicem? Ya da düzelmesi gereken bir şey mi bu yoksa ben de böyleyim diye kabullenmeli miyim?
Karman çorman bir anlatım oldu kusura bakmayın.

Bu yaşadığınız şeylerin aynısını ben de yaşıyorum. Bence bizim gibi olanları toplumdan ayıklasınlar artık :(

  • sacrilegious  (26.07.18 01:11:03)
baslangic olarak yuzmeyi ve bisiklete binmeyi ogrenebilirsin. hem baskalarinin eksik gorecegini dusundugun seyleri ortadan kaldir, hem de kendine buyuk bi iyilik yapmis ol.

kisa vadedeyse bundan kurtulman cok zor. esek kadar adamin (adam degilsen arda turan beni affetsin) aliskanliklari degismez kolay kolay. bu sebepten onerim: alkole basla ufak ufak. alkolluyken mantigindan arinip alistigin benliginden siyrilirsan, yabaniligini daha rahat atabilirsin yeni insanlara karsi.
  • ateistanbul  (26.07.18 01:19:18)
bisiklet kolay. kendi başına hallet. sele'yi oturağı yere yakın tut. dizlerine bi şey sar. kendini yere at üstündeyken. bi daha düşmekten korkmazsın. hızlanınca denge kendiliğinden sağlanıyor, fiziken şart bu. senden sebep değil. dikkat ettiysen yere değmeyenler hep hareket edenler, öbürleri cambaz

  • esref  (26.07.18 01:26:16)
bokunu çıkarmadan alkol al. yardımcı olacaktır.

  • false pretension  (26.07.18 01:35:32)
benden de tavsiye, tatildesin, dışarı çıkmadan o telefonunu odanda bırak.böylece biri gelince telefonuna sarılmazsın.

  • senolll  (26.07.18 01:54:14)
Ben de yabaniyim ve bayramda tek başıma tatile gideceğim. İlk cümlelerin korkuttu beni :/

  • pati  (26.07.18 07:08:33)
Ne tur bir tatildesiniz? Deniz kenariysa durum fena. Deniz kenari tatile gidip yuzme bilmemek?

  • ykyt  (26.07.18 09:55:43)
Kendini olduğun gibi kabul edip nasıl sevebileceğini öğrenmelisin, ayrıca insanların hakkında düşündüklerini neden önemsiyorsun ki 5 dakika sonra kimse hatırlamıyor bile. Biz insanız düzeltilecek eşyalar değiliz kendi kalıplara sokmaya çalışma, hepimiz farklı renklere sahibiz en güzel tarafı da bu bence. Tek başına tatile çıkmak da çok güzel keşke benim de fırsatım olsa, daha çok yazardım ama toplantıdayım :) iyi tatiller.

  • mirty  (26.07.18 10:39:27)
Aa ben :) karşındakini sıkarım diye zamanında ben de çok düşündüm, millet çok eğlenceli, ağzı laf yapıyor vuhuu. Bense gereksiz konuşmaları gereksiz bulurum, çok konuşan enerjik insanları da sevmem.

Sonra dedim ki o sıkılıyorsa ben de sıkılıyorum ağbi. O konuşmak isteyip sıkılıyosa ben tanımadığım, konuşmak isteyen bi insan tarafından sıkılıyorum. O zaman o da farklı bi şekilde sıkıcı. Böyle düşününce o özgüvensizlik hali kalmıyor. muhabbet sararsa ben de açılıyorum sarmazsa kestirip atıyorum.
  • olutaklidi  (26.07.18 10:50:54)
Basit matematikle sizinle konuşmak isteyen birisi sizden sıkılırsa kalkar gider siz de özgürlüğünüze kaldığınız yerden devam edersiniz basit. Siz birileriyle tanışmak isterseniz de durum benzerdir aslında ama tek bir farkla bu durumda gözlemi siz yapmalısınız teklifçi olarak çünkü bu noktada istemediğiniz şeyi yapıp başkalarını sıkabilirsiniz. Bunu fark ederseniz de basitçe iyi günler dileyip odaya geçtiğinizi söyleyip falan gidebilirsiniz. Üstte bir arkadaşın da dediği gibi insanlar yeni tanıştıklarını öyle uzun uzadıya hatırlamıyor, üstüne düşünmüyor. E zaten muhabbet uzuyorsa da arkadaş olmaya başlıyorsunuz yani iyi anlaşıyorsunuz demektir.

  • ghaash  (26.07.18 13:59:22)
Netten birilerini düşür bence. Beraber tatile gitmek isteyen varsa mesaj atabilir.

  • redskull  (26.07.18 14:12:21)
benziyoruz demeye geldim. alkol almakla, yüzmeyi öğrenmekle 3-4 günde geçecek şeyler değil bunlar. bol bol keşif yap, gez dolaş, yanında kulaklık, kitap olsun. yeter. insanlar faydadan çok zararlı olabiliyor bazen.

  • shezo  (26.07.18 14:52:56)