21 gün sebebiyle bedelli yapmayacak olan var mı?

Normalde 21 gün gider yapardım ancak şu sıralar ailevi sebeplerle ayrılamıyorum bulunduğum yerden ve pas geçeceğim bedelliyi.
21 gün de olsa istemediği veya başka sebeplerle bedelli yapmamayı düşünen var mı başka?

çok muallaktayım ben. fakat ileride ailevi sebeplerden dolayı 5.5 ayın problem yaratmaması için gideceğim galiba.

  • kablelvuku  (24.07.18 16:07:47)
Ben yapacagim bu arada durumunuzla alakali olarak 3 ay basvuru suresi olacak, son gunlerde basvursaniz en erken 2019da gidersiniz

  • pofudukayi  (24.07.18 16:27:53)
Ben de gitmeme tarafı ağır basmakla birlikte kararsızım. Ha, önümüzdeki yıllarda zorlar mı? Evet, zorlar. Ama diğer taraftan, son bedelli olacaksa bile o zaman askerliği kısaltacaklar demektir ki işte o zaman giderim, param da cebimde kalır diye düşünüyorum.

Gerçi tecil için yüksek lisans parası vereceksin her türlü ama, bakalım bir netleşsin önce şartlar, detaylar.
  • skooma  (24.07.18 17:38:27)
yapın aradan çıkarın gençler.
3 hafta nedir.
her zaman olmuyor böyle imkan.
  • kelbukel  (24.07.18 18:15:50)
2 yıldır bakayayım. değil 21 gün; 1 gün bile olsa gitmeyeceğim.

  • boyle buyurdum  (24.07.18 18:25:24)
Valla aradan çıkarıcam evliyim. Olmasa daha iyi olurdu ama kisa doneme göre çok iyi bence. Tabi özelde çalışanlar için biraz sıkıntılı bir süreç

  • dickens  (24.07.18 18:27:07)