Baş ağrısı için acile gitmek

Merhaba. Burun kaynaklı baş ağrılarım oluyor. Aldığım nefes içerde çarpıştığı için sancı yapıyormuş.Özellikle akşamları. Apranax plus bile işe yaramıyor. Arkadaşlarım hadi acile gidelim diyor ama bana doğru gelmiyor. Adı üstünde acil. Daha kötü durumlardaki insanların sırasını gasp edermişim gibi geliyor. Özel hastanelerin acilinden bahsediyorum bir de, yakınımdakiler. Sonuçta bazen kafası gözü patlamış insanlar geliyor.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Acil servisi çok yoğun olmayan hastanelere gidebilirsiniz, ben de baş ağrısına dayanamadım geçenlerde gittim hemen bir iğne vurup gönderdiler.

  • tabirimekruh  (22.07.18 12:58:19)
doğru düşünmüşsün ama sen gitmesen de herkes gidiyor zaten. ayrıca dayanılamayacak kadar ağır bir ağrı oluyorsa o zaman acile başvurmak hakkın zaten ama ağrı kesici yapıp gönderirler başka bir şey olmaz. kalabalık bir kamu hastanesiyse de uzun süre sıra falan beklemek gerekebilir. kas içi ilaç enjeksiyonu iyi geliyorsa kullandığın ilacı yazdırıp ağrı ataklarında evden birine, komşuya vs. yaptırabilirsin. çok zorda kalırsan kendin bile yapabilirsin hatta.

bu arada bunları baş ağrısının sebebiyle ilgili olarak poliklinik veya asm'de doktorunla görüştükten sonra yap elbette.
  • nrmnm  (22.07.18 12:58:45 ~ 13:04:45)
Migrenim tuttuğu zaman bende acile gidiyorum. Sonuçta ağrın var dayanamıyorsun ve keyfi gitmediğin için diğer insanların sırasını gasp etmiş olmuyorsun.

  • huzunbaz palyaco  (22.07.18 13:38:29)
dayanılmayacak kadar ağrıyorsa gitmek hakkın, bir de seni o gözü kafası patlayanlarla aynı kategoriye sokmuyorlar zaten triaj diye bir şey var. ama şöyşe söyleyeyim kesin bir çözüm olmayacak. ertesi akşam gene ağrıyacak.
kesin bir çözüm için KBB'den randevu al.

  • nolmus yani  (22.07.18 13:40:36)
acil ilk sikayetini dinler giriste ve kisileri durumunun aciliyetine gore siraya koyar, bu sira da dinamiktir (gelene gidene durumuna gore degisir). yani senin basin agriyor diye trafik kazasi gecirmis adamin onune seni sen ilk geldin diye koymaz.

ama acil problemini de cozmez yani o anda durumunu stabilize etmekle yukumludur o kadar. acilin sana o durumda yardimci olabilecegi bir durum var mi? yani oturup tedavi etmeye calismazlar seni, ama bunun o anda seni rahatlatacak (gecici olsa bile) bir cozumu varsa onu uygular gonderirler sadece.
  • robokot  (22.07.18 13:47:29)