Lens reçete

prnt.sc

1- İlk defa lens alacağım. Mağazaya gidip de kazıklanmak istemiyorum. İnternetten alayım diyorum ama neyi nereye yazacağım ve altta yazan marka tam olarak nedir? Airoptic yazıyor galiba ama devamında ne diyor?

2- Havuz, deniz vs tamam da, yüzümüzü yıkarken su kaçsa bile sorun oluyor mu? Mesela yzümüze toz kaçtı diyelim, dışarıdayız. Tozu çıkartmak için bile yüzümüze su tutamaz mıyız?

3- Uyurken takmıyoruz, tamam. Peki 1-2 saat uyuyakaldık diyelim?

1- marka air optix
2- o kadar da değil. en azından bende hiç olmadı hunharca yüzümü yıkıyorum.
3- gözüne batmaya başlıyor günlük lens olunca. bir de sabaha kadar kaldıysa kuruyup yapışıyor namıssız çıkarması zor oluyor accık daha beteri allahtan henüz olmadı.
  • bokmuhendisi  (20.07.18 22:17:48)
@bokmuhendisi, teşekkür ettim. Peki airoptix'in yanında ne yazıyor? Spesifik bir model gibi bir şey mi var yoksa?

Bir de ekleme soru:

4- Orada sağ göz için 8.6 mı yoksa 8.9 mu yazıyor?
  • skooma  (20.07.18 22:26:15)
@akooma recağ ederim. astigmatın var diye torik yazıyor sanırım

4- bence 8.9 çünkü sol gözle karıştırıp düzeltmiş gibi duruyor ama bundan emin değilim bir bilen çıkarsa ne ala.

geçmiş olsun :)
  • bokmuhendisi  (20.07.18 22:32:07)
1. oasys, biofinity veya air optix
2. o kadar da hassas bir şey değil, yüz yıkanabilir, duş alınabilir.
3. bazı lensler gece de takılabilir, night&day lenslere bir bakın. birkaç saat uyumanın dışında alışkanlık haline getirmediğiniz sürece arada gece uyumanız da genellikle mesele olmaz.
  • ozgur bir kusun hatirati  (21.07.18 09:08:56)