Marşpiyel? hasarı

Arabanın sanırım marşpiyel denilen yerini iki yerden kaldırıma sürttüm. Değişecek bir parça gibi durmuyor, gövdeyle birleşik. Nasıl düzelticekler ki bunu?

yapısal olarak dayanımı azaldı. ama paslanmaması için astar boya vs yenilenmesi lazım. yoksa paslanırsa daha da fena olacak. görüntüyü de dolgu vs ile düzeltirler.

  • sttc  (19.07.18 21:49:26)
estetik kaygin yoksa elletme. satarken surttum dersin, benim aracimda da bi yer surtuk bilerek yaptirmiyorum.

yapimi ise biraz cekicle duzeltilip,gerekiyor ise macun sonra boya yapilacak ve ya ufak ufak rutuslanacak
  • 1917  (19.07.18 21:54:37)
Ben de sürtmüştüm takıntılı olduğum için yaptırdım. kasko varsa ve mini onarım varsa autoking de yaptırbilirsin benim araç astra j renk metalik autoking 184 tl ye yaptı 4 ay önce

  • 06460  (19.07.18 22:07:14)
Çektirme ile çekip kalanını macun zımpara hallederler, ama tekrar sürteceksin. Ne gerek var? :)

  • John Bloor  (20.07.18 08:39:08)
Marşpiyel hasarı önemli değil satarken de en sorun olmayan hasar çeşididir. Herhangi bir usta eskisi gibi yapar sorun olmaz. Autoking'de mini onarıma girmez epey büyük bir alan çünkü. Sanayi de 300-400 TL'ye hallederler.

Dikkat edeceğin şey şu, oranın onarımını yaparken gerek kapıyı açınca ayak basılan bölüm gerekse direklerin iç taraflarına boya vurmaya çalışmasınlar, özellikle uyar sonra satarken anlatamazsın. İkincisi kapı da da hasar var gibi ama ondan ziyade marşpiyel hasarlarında çekme yaparken bazen kapı rahatsız ettiği için kapıyı söküp onarımı yapıp tekrar takıyorlar. Bu seferde değişen var diye sorun yaşayabilirsin. Onarımı yaptıracaksan bu iki hususa özellikle dikkat et, teyit ettir.
  • FAtE  (20.07.18 09:09:37 ~ 09:10:26)
Göçüğün ebatına göre mini onarıma girer yaptırdık diyoruz avellere bakma sen git bir autokinge

  • 06460  (20.07.18 20:52:35)
Kaskomuz yok zaten:/

  • hipopotamus  (21.07.18 13:38:53)
Yine de vir uğrayın bence , ben önce sanayi de ustaya gittim 300 çekti autoking daha ucuza yapabiliyor.

  • 06460  (22.07.18 07:39:31)