yurtdisinda calisanlarin bedelli askerlik durumu?

selam. yurtdisinda calisiyorum. dovizle askerlikten haberdarim fakat 3 seneyi tamamlar miyim bilmiyorum. zaten 2000 euro ile 15.000 tl arasinda pek fark yok. simdi ben bedelli askerlik yapmak istesem nasil olacak 28 gun mevzusu falan? onceden nasil olmustu?

Önceden 28 gün yoktu. Vardı da çoook önceden 90lı yılların başında vardı.
O yüzden şu anda nasıl olacağı soru işareti.

Dövizle askerlikte hizmet varken gelip 21-28 gün takılıyordun Burdur'da.
  • cakabo  (19.07.18 17:07:05)
yurtdışında çalışıp dövizli askerlik yapacaklar için uzaktan eğitim olacak. bedelli yapmak istiyorsan önce e-devletten başvurup parayı yatıracaksın sonra vakti gelince birliğine teslim olup yapacaksın işte askerliği. burdur'da oluyordu eskiden yine bir yere toplarlar muhtemelen bedellileri. ince detaylar taslak kanunlaşınca belli olacak.

@cakabo, 2011'e kadar vardı 21-28 gün askerlik.

@hep mutlu..., yurtdışındakilere ayrı yurtiçindekilere ayrı değil olay. arkadaş bedelli yapacaksa 15 bin verip gelip 28 gün yapacak. dövizli askerlik yapacaksa 3 yılın dolmasını bekleyip 2000 euroya uzaktan eğitimle yapacak.
  • nrmnm  (19.07.18 17:11:51 ~ 17:18:36)
1000 euro degil mi dovizli askerlik? 2000 ne ara oldu ya:/

  • brkylmz  (19.07.18 21:05:27)
@nrmnm

yurticindekilere ucretsiz izin var ya hani, benim patrondan kim izin alacak mesela?

taslak ne zaman kanunlasacak o belli mi?
  • icim urperiyor  (21.07.18 02:05:19)
2000 değil 1000 euro ve fiyat böyle olunca gayet mantıklı.

www.askernoktasi.com
  • Nocturne  (21.07.18 09:14:29)