Avrupadan laptop almak mantikli mi?

Laptopum artik mefta olduğu icin yeni bi laptop almam lazım. Şarjı uzun giden, film dizi izlerken kasmayan ve belki ilerde video edit-kurgu programları (tabi ogrenebilirsem) kullanabileceğim bi laptop arıyorum. Zorlarsam 4bucuga cikarim sanirim.
Simdi amcamlar hollandadan gelecekler ve gelirken laptop getirebilirler. Birkac siteden karşılaştırma yaptım ama ne alacağıma da karae veremediğim icin kafam daha da karıştı. Siz ne önerirsiniz ve avrupadan getirtmek mantikli mi?
Teşekkürler

yurtdışından almak her türlü daha mantıklı ama amerika olsa hiç düşünme derdim.

4.5 ise bütçen şarj ve film olayını halledersin rahatça ama editing konusunda falan verimsiz olur.

dell'in sitesine bakıp orada indirim var mı diye bak derim. dell xps 13 falan kac para su an bilmiyorum ama belki 4bin-5bin aralığında güzel bi konfigürasyon bulunabilir

hp'leri düşünebilirsin.
  • isvicre rakisi  (19.07.18 16:58:20)
Klavyede türkçe karakter olmayacak ve getirteceğin ülkeye göre saçmasapan başka karakterler olacak. Bir de tabi garantisi olmayacak. Ayrıca Amerika harici bilgisayar fiyatları çok fark etmiyor.

  • neyehbe  (19.07.18 17:00:43)
lenovo x 1 bak fiyatlara
neresi daha ucuzsa oradan al

  • kingcyrax  (19.07.18 17:04:28)
Valla en son avrupa daha pahaliydi. Modele karar verip fiyati kesinlikle karsilastir

  • kuehles blondes  (19.07.18 17:14:35)
kurdan dolayı mağaza fiyatlarında falan çok büyük avantaj olmuyor eskisi gibi. garanti, servis gibi sıkıntılar da olabilir iyi araştırmak lazım. akrabalarınız uygun fiyatla satan yer bulursa ve türkiye'deki fiyatla arasında ciddi bir fark varsa değerlendirilebilir elbette.

  • nrmnm  (19.07.18 17:30:49)
Orada yaşayanlar Hollanda'dan tax free yapamazlar, ancak buradan oraya turist olarak geçici giden birini bulursan aynı zamanda tax free yapacağından daha da uyguna gelebilir (yaklaşık yüzde 9'du sanırım).

  • burfak  (19.07.18 18:16:31)
Amazondan bak gideceğin yerde güzel kampanyalar olabilir.

  • noluyo yaa  (19.07.18 18:17:58)
Ben olsam klayveyedeki harflere takılmazdım.
Windows'tan ayarlardan Türkçe klavyeye ayarladığın zaman üzerindeki etiketlerden bağımsız olarak Türkçe layout oluyor.
Sürekli klavyeye bakan biri değilse yazarken zaten ihtiyacın olmuyor.
  • burfak  (20.07.18 08:30:21)
Aslinda klavye sorun degil cunku hala ne alacagima karar veremedim. Dell xps serisi beni asiyor maalesef,hp hakkinda da hic iyi seyler okumadim nette. Lenovo'ya da bakacagim,tesekkurlerr.

  • livaist  (20.07.18 20:49:58)