Fidanları niye duvarın tam dibine ekiyorlar? İleride nasıl büyüyecek?

Sitelerin en dış duvarlarının ya da görseldeki gibi yol/geçit duvarlarının tam dibine ekiyorlar. Bunun mantığı var mı? Önceliğim tabii ki ağaç ama kökleri, yapıların ömrüne olumsuz etki yaratmıyor mu bu şekilde yakınlıkta?

Belediyeler için "Zaten ağaçları kesecekler, sorun olmaz yani." gibi cevap vermeyin lütfen. O kadar dibe niye dikiliyor, bunun cevabını merak ediyorum. Bir sürü site gördüm böyle tam duvar dibine ekili, eğreti şekilde sanki eziyet çeker gibi büyüyen ağaçlarla çevrili...

ibb.co

duvarın çirkin görüntüsünü kapatsın diye. zaten bu tip ağaçlar dibe doğru kök yaptığı için çok etkisi olmuyor. bir süre sonra da dikdörtgen biçiminde budayıp çit gibi bir görüntü elde etmek istiyorlar.

ortaya ekerlerse yeşil alan daha küçük görünecek, büyük görünsün istedikleri için de dibine ekiyorlar.
  • babilbaligi  (18.07.18 11:15:41)