Bir üniversite bitirmeden diğerine kaydolmak mümkün mü?

Arkadaşlar,

Şu an yaz okulundayım. Ders notlarımın girişi 15 Ağustos gecesi bitiyor. Finallerim 10 Ağustos'ta bitiyor.

Geçen sene üniversiteye kayıtlar 14-16 Ağustos tarihinde olmuş. Ama bu sene sınav sonuçları geçen seneye göre 3-4 gün etken açıklanıyor, daha erken tarihlerde kayıt olacak diye tahmin ediyorum çünkü bayram da yakın bir tarihte.

Benim 1.üniversitemden mezun olma tarihimle yeni üniversiteye kayıt olma tarihim muhtemelen çakışacak. Bu durumda 2.üniversiteye kayıt İçin bana alternatif önerecek olur mu?

Mesela liseden tek ders sınavına kalan öğrencilere geçici kayıt yapıyorlar, sonradan mezuniyet belgelerini almak üzere. Bana yaparlar mı böyle bir şey?

Teşekkür ederim şimdiden.

Açıköğretim hariç aynı düzeyde iki programa kaydolamıyorsunuz. Biri lisans diğeri önlisans ise olabilir.

  • apdulera  (17.07.18 19:35:07)
Bunu biliyorum, bu konu üZerinden bir Öneri almak için bu duyuruyu açtım.

  • damba  (17.07.18 19:41:51)
eskiden olsa olurdu belki ama şu an belge teslimi falan yok, yöksis üzerinden otomatik olarak yapılıyor kayıtlar. bir örgün programa kayıtlıyken başka bir programa kaydolmaya sistem izin vermeyecektir. kayıt süresi içerisinde mezun olmak gerekiyor yani.

  • nrmnm  (17.07.18 19:44:21)
Rektörlerin üniversite bazında aldığı kararlar olabiliyor. Geçen sene ben de kaydolacağım üniversitenin kayıt tarihini vs ötelemesini beklemiştim ama rektör ya da rektörlük bu kararı çıkarmamıştı. Yani demem o ki telefonla arayıp vs durumu bildirin, bi bilgi edinin; duruma göre belki bir şey yapılabilir.

  • podrostok  (17.07.18 19:53:37)