Çocuklar kedinin ağzından kuş kurtarmış. :( Capsli

Çocuklarım, şu an Küçükkuyu'da yazlıkta. Bu sabah kedimiz eve ağzında bu kuşla gelmiş. Zorla ağzından alıp kurtarmışlar. Durumu fena değil gibi ama uçamıyormuş.

Ben İstanbul'dayım ve çalışıyorum. Çocuklar 10 ve 11 yaşlarında annanneleriyle birlikteler. Bir kutuya almışlar şimdilik ama sanırım bu kuş yavru ve bir şey yemiyormuş. Sabahtan beri göğsüme öküz oturdu sanki üzüntüden. Nasıl bir terminator bizim bu kedi, geçen yıl da kumru yakalayıp yemişti, tüylerini ve kafasını bulmuştuk terasta. :(
Nasıl besleyebilirler çocuklar bu kuşu? Yaşatalım.

Dostum begensen de begenmesen de o kedi simdi gidip baska kus bulup onu da oldurecek sonra yarin sabaha dogru bu kus da olecek.

Sen de bugun oglen baska bir kus yiyeceksin, adi serce degil tavuk olacak sadece.

Bu arada vejetaryenim. Kendim yemiyorum ama hayvanlarin dogasina karisilmasina karsiyim.
  • Traveller  (17.07.18 12:45:54 ~ 12:51:54)
abi geçmiş olsun ama çok normal bir şey. ne kedinin suçu ne sizin suçunuz. marketlerde kuş yemi falan olur ama bu tür kuşlar onu yer mi bilmiyorum :/

  • c1b2k3  (17.07.18 12:49:53)
@Traveller hocam, hayvan doğasına nasıl bir şekilde müdehale etmek zorunda kalmışlar. Bıraksalardı gözleri önünde çıtır çıtır yeseydi daha anlamlı olurdu sanırım ki bu çocuklardan erkek olan, arkadaşlarının balık tutma önerisini, ben bir hayvanın gözlerim önünde ölmesine dayanamam diye reddetmiş bir çocuk. Ben değilim ama bu çocuk da vejetaryen. Çocuğun doğası ne olacak peki?

Neyse veterinere götürmüşler bir şekilde. Ebabil kuşuymuş. Kıyma yermiş.
  • old possum  (17.07.18 12:55:41 ~ 12:58:46)
@üğpoıuy yok be hocam, yediği önünde yemediği ardında kedinin. Ama avlanma içgüdüsü işte. Olduğu gibi kabul etmek durumundayız durumu evet. Çocuklar da öğrenmeli ve anlamalı tabi.

  • old possum  (17.07.18 13:03:06)
Evet bir cocuk icin bir kedinin bir kusu canli canli yemesi zor bir durum. Uzun sure aklindan cikmayabilir.

Iste bir kusu alip onu zorla kafesler icinde dogan ve adim atacak yer birakilmayan dananin kiymasiyla beslemek de garip ama kime anlatiyorum ki! Dogada inek ot yer, kedi kus yer, insanlar avlanir da yer, bu kuslar olu hayvani yer. Sonra endustride modern insanlar inegi zorla kafese koyar, hormon dayar, zamani gelince de oldurur. Biri de gelip kuslarini, kedilerini o inegin etiyle besleyip kendini hayvansever sanir, neyse amacim konuyu buraya cekmek degildi. Sordun diye yanitladim. Anlamasan da olur.
  • Traveller  (17.07.18 13:04:50)