Fethiye’de ne yapalım?

4-5 gün erkek arkadaşımla Fethiye’deyiz, çok spontane gbi şekilde kendimizi burada bulduk.
1-Nereleri gezelim? Maalesef aracımız yok.
2- Bir günü ölü deniz’e bir günü çalış’a ayırsak buralarda ne yapalım?
3-Evde kalıyoruz ama yanımızda kamp malzememizle geldik değişiklik olsun diye günübirlik nereye çadır atalım?
4- Neyi görmeden/ tatmadan dönmeyelim?
5- Ve son olarak buradan dönerken ailelere ne götürebiliriz?

Teşekkürler herkese, iyi Pazartesiler :)

1. Saklikent yapin minibusle kanyona gidip gelebilrsiniz. ya da tur satin alin jeep safari galiba. Saklikent civarinda tlos, yakapark, gizli selale var. Ama arabaniz olmadigi icin zor olacaktir.
2. Turla dalyan. Tur dememin sebebi gununbirlik kolayca gidip gelirsiniz.
3. Sabah kayakoye gidin, ogleden sonra oludeniz, vakit dar old. Icin.
4. Iki farkli tekne turu var. Biri oludenizden kalkar. Digeri fethiye kordondan.

Fethiye de oyle gaziantep gibi yemek kulturu pek yok. Sali pazarinda gozleme, kar şerbeti yiyin. Saklikentte balik yiyin. Kultru merkezinin orada tostcu var. Digerleri siradan kafe, ayni seyler.
Hediyelikte aklima gelmedi. Ama yemelik birsey diyorsaniz buranin ve marmarisin balı unlu. Paspaturda satilan bi kooperatif dukkani vardi. Sali gunu pazardan zeytinyagi, nar eksisi, bazlama, fethiye tulum peyniri de alabilrsiniz. Ya da mendos(adini belki yanlis hatirliyor olabilirim) tan lokum ve pembe sekerler var onlardan alin. Mendos nerede? Sali pazarina gittiginizde, pazara girmeden 1 milyoncu dukkanlari (ismi, bin çeşit) goreceksiniz. Onlara sorun bulursunuz.

Aklima geldi, Üzümlü dokumasi satilir ama uzumlu'ye gidermisiniz bilmem.
  • durgunfoton  (16.07.18 04:17:22)
Çalış plajı berbat ya, napıcaksınız orada

  • Delay Fuze  (16.07.18 08:58:03)
1. gün tekne turu korsan tekneleri var otelinizden alıp otelinize bırakıyorlar 4-5 koy geziyorsunuz.(kelebekler vadisi falan da var içinde)
2. gün safari turu sabah başlayıp akşama kadar devam ediyor,(saklıkent, gizlikent kanyonuna falan götürüyorlar)
3. gün diğer tekne turu dalyan ve iztuzu taraflarına gidiyor.

3 gün doldurduk diğer günlerde denize girin, yatın dinlenin.
  • kraldan cok kralci  (16.07.18 11:04:54)
oludenize kesin gidin ama giris ve sezlonglar biraz pahali opecekler sizi

calis'a gitmeyin dunyanin en anlamsiz yeri ve plaji

kayakoy'e ve saklikent'e gidin.
  • robokot  (16.07.18 13:07:19)
yamaç paraşütü yapmadan dönülür mü?
bu arada kabak koyunda kalın 1 gece.

  • merhum  (16.07.18 14:47:51)