yaşadığım alerjik durum

Herkese iyi pazarlar.

Arkadaşlar ben 3 kere cildiye doktoruna gittim. 3 farklı doktor çözemedi. Ne bir kan testi ne bir alerji testi. Ben bu 3 doktoru da mahkemeye vermeyi düşünüyorum. 2 yıldır bu problemle uğraşıyorum. Doktorlara kızmamın sebebi şurada başlıyor, insan bir dinler sıkıntıyı ilacı öyle verir. İlacı verip yolladır her defasında.

Yaşadığım alerji problemine dair değiştirmediğim eşya kalmadı. Banyo havlusu, şampuan, sıcak duş, soğuk duş, ılık duş vs. Ve bu problem artık hayat kalitemi inanılmaz derecede düşürmeye başladı. Her dakikam acaba kaşınacak mıyım diye düşünmeyle geçiyor.

Asıl soruya gelirsek hemen sorayım.

1- Cildiyesi çok pahalı olmayan özel hastahene var mı?
2- Devlet hastanelerinde haftasonu ve mesai saatleri dışında çalışan cildiye bölümü var mı?

Yaşadığım sıkıntıya dair internette kendim arama yaptım günlerce ama aynısını yaşan yok gibi. Sorundan tam olarak bahsetmem gerekrise, terleyince yada terlemeye başlayınca inanılmaz bir kaşıntı oluyor. Aynı durumu banyodan çıktığım zamanlarda da yaşıyorum. Bu kaşıntı, batma beni çıldırtıyor. Ne bir kızarıklık, ne bir belirti. Sadece batma ve kaşıntı, hepsi o kadar.

Kullandığım ilaçlar; aerius, zyxal, alerinit vs.

Bana bir akıl verin, yol gösterin.

Edit: Bakırköy'de, lepra deri ve zührevi hastalıklar hastahanesi var ama randevu takvimi görünmüyor bile.

Diğer soruların cevabını bilmiyorum ama cildin aşırı kuru mu? Belki ilgisi olabilir.

  • uyusam iyi olur  (15.07.18 17:10:51)
Benim de aynı şikayetlerim var bu durum belli bir şeye alerjik olmal değil. Alerji testi yapılması gerekirdi belki ama bana 3 defa yapıldı çok belirleyici olmuyor. Çünkü testte denenen maddelerden birkaçına alerjik çıksam da tespit edilemeyen şeyler kalıyor. Ayrıca yıllarca kullandığım şeyler gün gelip alerji yapıyor. Buna atopik bünye deniyor sanırım. Çok alerjik olma durumuna. Yapacağınız şey dikkat etmek ve ilaçları aksatmamak. Banyo sonrası durum için de ılık su işe yarıyor soğuk veya çok sıcak suyla banyo yapmak yerine.

  • curukturpkokusu  (15.07.18 17:13:05)
Ekleme: vücudumun tamamında yok bu durum. Kuruluk olsa tüm vücudumda olur, sadece bacak ve bel çevremde baş gösteriyor. Bu işi nasıl çözeceğim, kimden medet umacağım bilmiyorum.

  • evet evet  (15.07.18 18:03:45)
vücudun tamamında yok demişsiniz ama su alerjisi olabilir mi?

  • nickyazmaksartmibulamadim  (16.07.18 00:25:42)
doktoru mahkemeye vermek bir ise yaramaz doktorun derdine derman olacagi garanti degil cunku.

bende de benzer bir durum var. efor sarfedip terledigimde kollarim ve vucudumun on tarafi (bacaklar haric) batiyor, sanki 1000 kisi igne batiriyor hizli hizli gibi acitiyor da. bu boyle 30 saniye falan suruyor. boyle bir sicak basar ya terlersin, o anlarda oluyor sadece. boyle bir yokus cikarsin tepesine vardiginda bir hoh dersin, o an basliyor.

Bundan 4-5 sene once basladi, 1 sene surdu. kimse bir sey bulamadi, sadece karaciger enzimlerim tuhaf cikti ama baglantisi kurulamadi. sonra gecti. o kadar zamandan sonra 1 aydir yine var, yine sebebini bilmiyorum. alerji falan olmadigindan eminim ama.

banyodan cikinca da oluyor ama dus sicaksa ve banyo buharli ve sicaksa yani ciktigimda terliyorsam oluyor. soguk / serin dus alirsam olmuyor (cunku terlemiyorum)

bu batmalar sonucu ciddi bir kasinti hissi olmuyor bende bu arada, ama kasirsam iyi geliyor denebilir. ama "kasiniyorum" demiyorum yani sadece batma oluyor.
  • robokot  (16.07.18 02:02:27 ~ 02:06:07)
Banyo sonrasi kasinti ve batma hissi bende de oluyor. Arkadaslarin soyledigi gibi, banyo yaparken ya da dus alirken kapanisi ilik suyla hatta soguga yakin bir suyla yaptigimda daha rahat ediyorum. Terlemeyle alakali diye dusunuyorum ben de(sicak ya da soguk hava farketmiyor terleme icin).
Kasinan ya da batan yerleri eger dus imkani yoksa, vucut ile uyumlu islak mendille silerseniz de bi rahatlik getirebilir. Bende ise yariyor en azindan(islak mendilin ekstra bir zararı olur mu bilmiyorum).

Gecmis olsun.
  • aksiyom  (16.07.18 10:35:21)
Bu arada cumartesi günü özele cildiyeye gideceksen, hastanelerin hepsi sözleşmiş gibi doktorumuz 2'de çıktı diyor (en azından Bursa'da). Öğleden önce gitmeye çalış.

  • onemoremile  (16.07.18 10:39:16)
aynı sorunu 16-17 yaşlarındayken yaşıyordum, dönem dönem artmak kaydıyla 1 sene sürmüştü. duştan sonra ıslak kalınca kaşınıyordum, özellikle iyi keselendikten sonra. keza terleyince de oluyordu; sonra kendiliğinden geçti. ne ile ilgisi olduğunu bilemiyorum ama bilgi vermesi için eklemek istedim.

  • Bruce  (16.07.18 10:46:38)
Sağ olun arkadaşlar. Yarın bi tıp mekrezine randevu aldım, sonuçları paylaşacağım.

  • evet evet  (16.07.18 16:49:06)