Sağlıklı - keyifli - serin içecek

Selam

Bu yaz sıcaklarında, ne içiyorsunuz?
Ben kola, meyve suyu içiyorum. Ama sağlıklı alternatif öğrenmek istiyorum.
Siz çözdünüz mü bu mevzuyu? Ne yapıyorsunuz?

Maden suyu-tuz-limon.

  • angelus  (13.07.18 20:04:06)
Sağlıklı olması tartışılır ama

Soguk light süt, kahve ve buz ile kendi soğuk kahvemi yapıyorum. 30 saniyede hazır ve guzel.
  • a darkness coming  (13.07.18 20:10:46)
Soya sutu

  • Traveller  (13.07.18 20:16:52)
en çok bira içiyorum. iş çıkışı soğuk soğuk çok iyi geliyor.
maden suyu + bir dilim limon + birkaç yaprak nane ikinci sırada. sağlıklı bence.
bunun dışında, erik, şeftali, vişne vb. evde o an olan bir meyveyi azıcık şekerle kaynatıyorum (bildiğin komposto), sürahiye süzüyorum, soğutup içiyorum. marketten alınan paketli meyve suyuna göre daha sağlıklı.
bir de neskafeyi azıcık sıcak suda çözüp üzerine soğuk süt, kahve likörü ve neskafeyi dondurarak yaptığım buzlardan koyuyorum, o da çok güzel oluyor.
  • pati  (13.07.18 20:20:28)
normalde bira derdim de, sağlıklı istedin, buyrunuz kalorisiz ve yeni keşfettiğim içecek ^^

yeşil çay demle; poşet çay şeklindeyse bir büyük fincana sallama şeklinde yap. çayın demlendiğinde süz/poşeti çıkar ve buzdolabına kaldırarak soğut.

soğuyunca büyük bir arjantin bardağa al çayı, üzerine bir şişe sade soda ekle.

kalorisiz bira benzeri soğuk içeceğiniz hazır. (:
  • treamorg  (13.07.18 20:34:47)
kefir gibisi yok. hiçbiri kefir kadar etkili gelmiyor.

  • ya ben lan neyse  (13.07.18 20:41:09)
Reyhan şerbeti. Gecen yaz epey yaptim bu hafta yine yapacağım.
Limonata. Bunu yapmaya eriniyorum hazir alıyorum.

  • Amaranta ursula  (13.07.18 20:41:15)
Kefir yapıp içiyorum. Bir de meyan şerbeti içiyorum kayınvalidem yaparsa. Tabi çok fazla da ayran içiyorum soğuk olarak.

  • ceyhan prensi adana  (14.07.18 11:50:12)
Elma shorlesi: en.wikipedia.org

Mineralli su bol bol. Buzlu, naneli, cilekli. Icine ne koyacaginiz sevdiginiz aromalara bagli.
  • buf-e kür  (14.07.18 11:58:18)