bodrum tatili, havaalanında indikten sonrası ???

arkadaşlar ucu açık, kuralsız bir cümle ile başlık açtığımın farkındayım.

öncelikle merhaba,

önümüzdeki haftalarda bodruma gideceğim de.

sizlerden ulaşım hakkında bilgi almak istiyorum.

gideceğimiz yer turgut reis'te. indikten sonra neler yapacağız otele gitmek için ve ücretler nedir.

bodrumda gezerken işime yarayacak her türlü tecrübenizi benimle paylaşmanızı isterim.

şuraya git, şunu ye bunu ye gibi. tatilin ilk 3 günü otelde, diğer 3 günü şehir merkezinde olacağız.

çok teşekkürler.

toplu taşıma vs ile nasıl gidiliyor tam bilmiyorum ama, gideceğiniz oteli arayarak anlaşmalı oldukları transfer firması olup olmadığını öğrenmekte fayda var. havaalanından binip doğrudan otelinizin kapısında inersiniz. gayet uygun fiyatlı transferler mevcut.

  • stanley weber  (13.07.18 16:11:18)
Havalimanından direkt turgutreise geçemezsiniz. Öncelikle otelinizle görüşün bazen havalimanından taşıma hizmetleri oluyor. O yok ise; havaş ile bodrum merkeze gideceksiniz 45 dakika sürecek yaklaşık ve 17,5 tl. Sonra merkezden turgutreise giden dolmuşlar ücreti 5 tl ve sık sık var bu dolmuşlar. Oradan sonrası sizde.

Turgutreisteki yemek mekanları için;
*elo kokoreç (<3)
*amiral cafe
*telken cafe
*cancan gurme kahvaltı
*değirmen lokantası
*rota balık
*lapikant
*doğal dondurma

Buraları not alın. Keyfiniz hangisini isterse ona gidin. Gruplayabilirdim ama üşendim. Anathema dinlerken güçlü kalamıyorum kusura bakma.

Turgutreis biraz rüzgarlı ve denizi hafif dalgalıdır. Ben dümdüz deniz istiyorum dersen akyarlar veya karaincire gitmen lazım. O da aynı şekilde dolmuş işe ulaşım sağlanıyor.

Yürüyüş yapmayı seviyorsan bitez'e dolmuş ile geçip yürüyerek akvaryum koyuna geçebilirsin. Yol biraz zahmetli dikkatli ol. Ama yolun sonu harika.

Gece hayatı benim için de biraz soru işareti. Sadece kule ve körfez rock bar biliyorum. Marina yacht club pahalı dedilerdi (bu mekanlar bodrum merkezde)

Turgutreiste de barlar sokağı var. Irish pub falan güzel diyorlar. Cumartesi günü turgutreiste pazar kuruluyor. Pazar günü de bitezde bit pazarı kuruluyor.

Bodrum kalesi, tavşan adası, sualtı müzesi, zeki müren müzesi buraları da unutma.

Emeğe saygı rep pls+++
  • kablelvuku  (13.07.18 16:11:50)
tavşan adası bu sene açılmadıysa bi süredir kapalı.

her halükarda bi gün gümüşlüğe gidin, rakı balık fantaziniz varsa burda gerçekleştirebilirsiniz.

deniz için akyarlar meteor falan var turgutreise yakın, oralara gidebilirsiniz.

gece hayatı için yalıkavağa da bakılabilir sanırım, bilemedim şu sıralar aşırı popüler.
  • yuto  (13.07.18 18:17:54)
araba kirala turgut reis heryere uzak bence.

  • jamswety  (13.07.18 18:43:09)