Trendyol'dan kemersiz gelen elbise

Annem linkteki elbiseyi sipariş etmiş.
m.trendyol.com

Linki açamayanlar için:

hizliresim.com

Elbise kemersiz geldi. Trendyol'u aradım. O kemer reklam için konmuş, elbiseye dahil değil dediler. Ürünün adı "Haki bağlama detaylı elbise" ama bağlanacak parçası gelmiyor. Altta kemer dahil değildir reklam amaçlıdır filan yazmıyor. Asıl dahil olursa yazıyorlarmış. Satılıksa nerede listelenmiş bu sitede dedim her şey sitede olmayabilir dedi. Bence o elbisenin kemeri ve kaybettiler. Annem de elbisenin kumaşını filan beğendi ama kemeri istiyor. Ne yapayım şimdi?

Müşteri hizmetleri çalışanı bile ben de dahil olarak anlardım ama sistem böyle dedi. Kemer dahil olunca terminoloji farklıymış, "kemer detaylı elbise" mi ne oluyormuş. Sizce dahil değil mi? Kemerini nasıl alabiliriz?

Pembesinin üzerinde de pembe kemer var yalan söylüyorlar.

maalesef doğru söylüyorlar. trendyol elbiselerinde kemer aksesuar olarak ekleniyor ve gönderilmiyor dikkat etmek lazım. ücretsiz iade edebilirsiniz.

bu arada link ölmüş bakamadım. ama yaşadığım için biliyorum bu durumu.
  • kaputt  (12.07.18 16:19:08)
aynından bir tane daha sipariş edin, bunu direkt gönderin. uğraşmaya üşenmezseniz de bekletin, diğeri kemer ile gelince tekrar arayın, fotograflayın. ekteki kemer aksesuar niyetine çekim için taktırdıkları kemerlerden değil çünkü haklısınız.

kendi markasıyla olan ürünlerini çabuk gönderiyorlar, ikisi de kemersiz olursa iade etmeye hala vaktiniz olur.
  • nonik  (12.07.18 16:21:30 ~ 16:22:32)
İade ederdim ben olsam.
Dedikleri şey olabiliyor mağazalarda da denk geliyoruz elbiseye kendileri bir kemer uydurup koyuyorlar vitrine alırken ayrı ayrı alıyorsun tamam ama bu elbisede kemer elbisenin parçası her iki rengine de baktım.
Hem bu elbiselere başka kemer ayarlamak zor hem de kemersiz kullanmak şık durmayabiliyor.
Ve bir de ona uygun kemer ayarlamaya çalışmakla uğraşmaya değmez, saçma sapan iş yapıyorlar.
İade etmek en kolayı.
  • mutekebbir  (12.07.18 16:23:37)
Linki açamayanlar için:

hizliresim.com

Tekrar sipariş etsek kemerli gelir mi acaba? Hatta pembesini de söyleyebiliriz ama iadede sorun çıkartırlar mı? Bu sefer de bu elbise kemersiz demesinler :)
  • Lim5  (12.07.18 16:32:13)
iadede sorun yaşamazsınız. bence içiniz rahat eder bir tane daha sipariş edin o da kemersizse yapacak bri şey yok onu da iade edersiniz ya da o şekilde kullanırsınız.

edit: linkleri şimdi açtım yazıldığı gibi bu ürünün kendi kemeriymiş gibi gerçekten. bana gelende daha harici bir kemerdi. bunda bence kesin bir daha sipariş verin yine kemersizse iade. ama kemerli gelebilir bu sefer.
  • kaputt  (12.07.18 16:39:38 ~ 16:41:55)
iade et. kemer aksesuar değil bildiğin elbisenin kumaşından ve tonundan. yani elbesenin kendi parçası.

hani başka bir kemer takarlar aksesuar olarak anlarım da bu %100 kendi kemeri.
  • killerbee  (12.07.18 16:47:56 ~ 16:50:24)
Bence de kesinlikle yalan. Çünkü bu şekilde ayrı satılan kemer olmaz. Hatta bahsi geçen şey kemer bile değil, kuşak.

  • pokerface  (12.07.18 17:05:54)
biçok kere kemerli bi elbisenin kemerinin ayrıca satıldığını gördüm. yani trendyolmilladaki bu çakallığın farkındayım. ama bu elbisede benim bile aklıma gelmezdi. aynı kumaştan yapılmış bi kuşak bu. bence de iade edin.

  • elorelia  (12.07.18 17:09:55)
Bu elbisenin kendi parçası değil mi ya? Dalga mı geçiyorlar.

  • westblack  (12.07.18 19:09:43)
Değilmiş, bir küçük bedeninden sipariş verip deneyeceğiz.

  • Lim5  (13.07.18 01:40:02)
Yeniden sipariş verip işi karmaşıklaştırma.
Ekran görüntüleri al, açıklama dahil. Hatta sayfayı kaydet.
SOnra da tüketici mahkemesine gideceğini söyle. Ya indirim yapmalılar ya da kemeri de yollamalılar.

Aksesuarları dahil değildir diye belirtmeleri gerekirdi. Firmanın iç terminolojisini bilmekle yükümlü değilsiniz.
  • burfak  (13.07.18 10:14:33)
Kemer deri olsaydı onlar haklı derdim ama bildiğin elbisenin kumaşından kemer.
Yuh yani...

  • SiyamkedisiZorro  (13.07.18 10:46:18)
burfak haklı. kimse firmanın terminolojisini bilmek zorunda değil.

  • pokerface  (13.07.18 10:51:33)