gitar hakkında bir kaç soru

uzun zamandır bir müzik enstrümanı çalmak istiyorum ancak konunun üstüne hiç eğilemedim

geçmişte hiç ders almadan, sadece pratikle darbuka çalmayı öğrendim. ortalama bir trakya düğününde çalabilirim, bu durumda müzik kulağım var diyebilir miyim bilmiyorum ama

gönlümde yatan aslan ise gitar çalmak, şu aşağıdaki video tonlarında takılmak istiyorum
youtu.be

sizce bunu bir elektro gitar alıp, youtube videoları ile başarabilir miyim?
yoksa ukulele, klasik gitarla biraz alıştırma yapmalı mı?
illa ders al der misiniz?
yaş 32 bu arada :)

@dissendium şarkı söylemek gibi bir niyetim yok ki
nasıl bir ilişki var sesle anlayamadım?

  • superb  (12.07.18 14:58:42)
ben de 0 bilgiyle selim ışık'ın youtube videolarıyla öğrenmeye çalışıyorum. bakalım becerebilecek miyim :D

istiyosan al bi yerden başla bence. en azından içinde kalmamış olur.
  • yeteramadenedimherseyi  (12.07.18 15:06:11)
Klasik gitar eğitiminde genelde pop şarkıları üzerinden gidiliyor. Klasik eser çalmak istiyorsan özel ders alabilirsin. Şarkı söylemek gibi bir niyetin yoksa seçeneklerin azalıyor demek istiyorum.

  • dissendium  (12.07.18 15:06:45)
elektro, amfi, efekt(processor mü alırsın, analog tek pedal mı alırsın bilmiyorum) al başla evde takılmaya.

apple cihazın vars(ipad, iphone, mac book pro gibi) i rig, guitar rig alarak, amfi ve efekt masrafından kurtulabilirsin.
  • killerbee  (12.07.18 15:11:24 ~ 15:11:39)
ses ile gitarın herhangi bir bağlantısı yok itibar etmeyelim böyle cevaplara.

ukulele ve gitar nota düzeni olarak farklı o yüzden ukulele öğrenmen sadece el yatkınlığı kazandırır sana. hepimiz önce klasik sonra elektro ile başladık. ama şimdiki aklım olsa ben elektro ile başlardım.

oturup klasik müzik yapacağım demiyorsan direkt elektro ile başla.
  • kablelvuku  (12.07.18 15:32:40)
hangisinin sesi hoşuna gidiyorsa ve kendini hangisini çalarken görmek istiyorsan onu seç. Bu video özellikle hoşuna gittiyse demek ki elektrogitar istiyorsun. Ben youtube'dan öğrendim 10-12 sene önce, o zaman bu kadar fazla tutorial video da yoktu. 2 senede bu videodaki seviyeye geldim. Elektro çalmak istiyorsan elektro ile pratik yapman lazım, klasik ile yapmanın faydası olmaz.

  • yagmurkahraman  (18.01.19 01:45:38)