ttnet taahhütnameden vazgeçme

Merhabalar,

ttnet ile tekrardan 24 ay taahhütlü tv+internet+televizyon imzalamıştım. şimdi evdeki interneti herşeyi kapatmak istiyorum. bilindiği gibi taahütü iptal edince yüklü miktarda fatura çıkartıyorlar diye biliyoruz. fakat bir kaç yerde okuduğuma göre btk ya şikayet ederek buna dur diyebiliyormuşuz. var mı daha önce böyle bir şey başına gelen? yapan?

kullanıcı lehine hangisi geçerliyse o parayı alabiliyorlar sadece. 24 aylık taahütün var. 3 ay sonunda çıkmak istiyorsun mesela. 3 ayın indirimsiz ücretini senden alıyorlar. veya tam tersi. son 5 ay kalmış. iptal ettirmek istersen geri kalan 5 ayın indirimsiz ücretini alıyorlar.

bildiğim kadarıyla böyleydi.
  • sutlu nescafe  (11.07.18 12:08:15)
@nescafe haklı. sizin sözleşmenizin başlangıç veya bitiş tarihine uzaklığınıza bakıyorlar. hangisi daha yakınsa onu seçip o kadar ayın indirimsiz ücretini alıyorlar.

mesela 18. aydaysanız 6 ay, 9. aydaysanız 9 aylık ücret alıyorlar. 12. aydaysanız eğer en fazla ücreti bu sırada alıyorlar
  • oekuklu  (11.07.18 12:20:09)
Özür dileyerek araya giriyorum, bizde de tivibu aboneliği vardı iptal ettirdik babamdan kalan taahhütün ücretini almışlar. Bizi kazıkladılar o halde? Ne yapmamız gerekiyor?

  • chicha  (11.07.18 12:30:40)
@chicha, taahhüt varken iptal ettiyse alırlar ücretini

  • oekuklu  (11.07.18 12:32:34)
Ben tam tersini biliyorum. Yani şöyle; 24 aylık taahhüt verdin, Normalde 100 lira olan pakete 70 lira ödüyorsun diyelim bu taahhüt sayesinde.

5 ay kullandın. Yani toplamda 5*(100-70) = 150 lira bir indirimden faydalandın. Taahhütü iptal edersen bu faydalandığın indirimi ceza olarak ödüyorsun. Yani ne kadar uzun süre kullanırsan o kadar fazla para ödüyorsun.

detay: www.kampanyabulucu.com
  • himmet dayi  (11.07.18 14:12:53 ~ 14:15:03)
böyle benzer kampanyaları çıkan bir firmada çalışan olarak yorum yapayım. taahhüt vererek şu ana kadar aldığın toplam indirim ve taahhütü iptal etmeyip kalsaydın, kalan aylarda ödeyeceğin toplam tutardan hangisi küçükse o ceza olarak yansıyor.

  • hmpf  (11.07.18 15:13:01)
cevaplar için teşekkürler, tamama ona hem fikiriz ben btk ya şikayet ederek hiç ödemek istemiyorum demiştim öyle bir şey yok mu? ben iptal ettirip ödemek istemiyorum?

  • xdenizx  (11.07.18 17:04:22)
sebep? yani btk'ya nasıl bir sebep sunup parasız iptal ettirmeyi düşünüyorsun?

  • sutlu nescafe  (11.07.18 17:20:26)
@sutlu nescafe artık internet ve televizyon ihtiyacım yok..

  • xdenizx  (11.07.18 17:42:27)
bu durumda btk'ya başvurup gereksiz yere ümitlenmez veya vakit kaybetmezdim. imkan varsa başkasına devredin.

  • sutlu nescafe  (11.07.18 18:16:11)
taahhüt yasa dışı bir uygulama değil ki btk müdahale etsin. boşuna uğraşma.

  • himmet dayi  (11.07.18 18:45:07)
Btk, hizmet aldığınız sürece size yardımcı olamaz.

Cayma bedeli ödememek için 2 seçeneğiz var.

Birincisi, birilerine devir etmek.

İkincisi, altyapı hizmeti olmayan ve kısa süre içinde hizmet verilemeyecek olan bir adres için nakil başvurusu.
  • lemon cake  (12.07.18 05:59:13)