Sözlük avukatları / kiracı tahliyesi

Öncelikle herkese merhaba

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

8 aydır kira ödemeyen bir Kiracımız var. Sağlık, işsizlik, falanca alacak, filanca iş derken bugüne kadar geldik. Bugünden tam olarak 30 gün önce Noter aracılığıyla birikmiş borcun ödenmesi ve konutun tahliye edilmesi için ihtar gönderdik. Herhangi bir itiraz gelmedi.

Bu arada şimdiye kadarki kira ödemelerinin tamamını banka üzerinden aldık. Herhangi bir şekilde elden ödeme almadık.

Şimdi soruma geliyorum. Birikmiş borcun icra yolu ile tahsil edilmesi ve konutun tahliyesi için nasıl bir yol izlemek gerekir? Avukata ayıracak bütçemiz olmadığı için işlemleri kendim takip etmek istiyorum. Adım adım ne yapmak gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Nöbetçi icra dairesine gidip örnek no 13 ile hazırlanacak takip yapmak istediğinizi söyleyin. Onlar sizi takip talebi ve ödeme emri hazırlanması konusunda yönlendireceklerdir veya kendileri hazırlayacaklardır. Bunun yanında dayanak belge olması açısından banka üzerinden aldığınız ödemelerin dekontunu çıkarın ve takibe ekleyin. Dekontta yer almayan geri kalan kiralar için tahliye talepli ödeme emri ve hazırlanmasını isteyin. Ayrıca elinizde varsa kiracıyla yaptığınız sözleşmeyi de ekleyin. Kiraladığınız taşınmaz iş yeriyse damga vergisini yatırın.

  • principlei  (10.07.18 22:39:04)