sizce en güzel eurovision şarkımız hangisiydi?

objektif yorum da olur, en sevdiğiniz de olur. mesela ben mor ve ötesi deli'yi sadece bir şarkı olarak çok sever ve hala dinlerim ama eurovision şovu dahilinde manga we cold be the same daha komple bir şovdur ve eurovision tarzına yakındır. athena for real da iyi mesela, onu da dinlerim arada. sertab'ın şarkısı da güzeldi tabii ama ben deli'yi daha çok seviyorum, tam bir "kişilikli" mor ve ötesi şarkısı; ona buna yaranmak için potpuri haline getirilmemiş, illa bizden bişey olsun diye oryantal bişiler eklenmemiş. ingilizce olsa kazanırlardı bile bence.

ekstra soru; hala aktif olarak dinlediğiniz, çalma listelerinizde olan bir eurovision şarkısı var mı? benim beğenimde başka ülkeden kalmamış mesela, dinleyince sevdiklerim var ama aktif dinlediğim yok.

www.youtube.com Sebnem Paker Dinle, cok guzel sarki gercekten.

  • yuzır  (09.07.18 00:02:10)
en iyi şarkımız bence everyway that i can. ben çok seviyorum.

halen dinlediğim şarkı ise klibini izlemek şartıyla: www.youtube.com
  • a darkness coming  (09.07.18 00:06:15)
youtu.be Baska ulkeden hala dinledigim bu var, yeni zaten. Editleyemedim onceki cevabi.

  • yuzır  (09.07.18 00:07:47)
Şebnem Paker'i halen dinlerim.
Hatta kabul etse evlenirim kendisiyle.

  • ismira007  (09.07.18 00:09:55)
Dinle, Every way that I can, We could be the same, I wanna wake you up.

Yabancılardan you're my number one, work your magic.
  • taktikmaktikyokbambambam  (09.07.18 00:13:06)
tavuk calma listemde, guzel gidakliyor bence:)

youtu.be
  • tomcruise  (09.07.18 00:13:24 ~ 00:19:51)
Athena - For Real

  • ms brownstone  (09.07.18 00:16:59)
açık ara şebnem paker-dinle. bir de bonus olarak mvö-deli ve athena-for real.

  • maviyesilalgler  (09.07.18 00:19:53)
Manga, deli, can bonomo listemde

  • wishmaythşngs  (09.07.18 00:21:30)
sebnem paker - dinle (1997) hala cok severek dinliyorum. play listimde mevcut
bir de almanya lena satellite bunu da cok severim youtu.be

  • exlibris  (09.07.18 00:30:54 ~ 00:34:27)
bizimkilerden dinle, for real ve deli diğerlerinden de lane moje, lejla, dancing lasha tumbai, time arada dinlediklerim.

  • nrmnm  (09.07.18 00:38:41)
MFÖ - Sufi ama Eurovision’da çaldıkları hali değil, Best Of albümlerindeki hali.

Ben de hala Lane Moje, Dancing Lasha Tumbai dinliyorum :) Bir de epic sax guy’ın çıkmasına vesile olan Runaway’i de çok severim. 2010 Eurovision toplamda en sevdiğim şarkıları olan Eurovision.

Edit: Tabii ki meyal + 1
Gözlerinin Hapsindeyim Spotify’ımda ekli. Hemen her gün dinliyorum. Nasıl aklıma glmedi!
  • aychovsky  (09.07.18 00:43:50 ~ 01:49:18)
Şebnem paker- dinle'yi hala dinlerim. O yüzden sanırım en sevdiğim eurovision şarkısı budur diyebilirim ama eurovision şovu olarak every way that i can'in coşkusu, görkemi başkaydı.

Deli konusunda kesinlikle haklısın. Mor ve ötesi'ni sırf bu yüzden çok takdir ederim. "Kişilikli" kelimesi bence de deli için çok doğru bir tanım. Hani köy herhangi bir mor ve ötesi albümüne, sırıtmaz. Kendilerinden ödün vermediler yarışma için.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (09.07.18 01:04:44 ~ 01:07:27)
Manga ve athena

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (09.07.18 01:28:40)
City Lights

  • dusunemedim  (09.07.18 01:31:47)
Çok başka şarkılar ya hepsi. Can Bonomo'nun şarkısıyla Mor ve Ötesi'ninkini karşılaştıramıyorum mesela.

Can Bonomo dicem ama. Eğelenceli şarkıydı baya.
  • noluyo yaa  (09.07.18 01:46:36)
en eyisi şebnem paker, em kötüsü rimi rimi ley adlı facia..

  • Neill  (09.07.18 01:47:11)
manga

  • ya ben lan neyse  (09.07.18 01:52:57)
yukarıdakilere ek:
1996 şebnem paker-beşinci mevsim
1978 nilüfer-sevince
1986 klips ve onlar-halley

ve tabii ki unutursak kalbimiz kurusun:

1980 ajda-petrol. hiciv var, müzikalite var... sıralamalarından bağımsız olarak sevdiğim şarkılar.

yabancı çok ama bosnanın lejla'sı, norveç'in nocturne'ü efendime söylim almanların dschingis khan'ı, israil'in aba ni bi'si, fransızların poupee de cire ve tu te reconnaitra'sı, italyanların volare'si görece eski zamanlardan sayılabilecekler.
  • foseptik çukuru  (09.07.18 02:47:37)
şebnem paker - dinle +1

ama mfö - diday diday day'ı da listeye eklemiş olayım
youtu.be
  • freebird5406_2  (09.07.18 03:14:57 ~ 03:17:44)
rimi rimi ley

www.youtube.com
  • gölgede aynı  (09.07.18 03:28:01 ~ 03:28:53)
eurovision'u hala her sene heyecanla bekleyip tüm şarkıları yarışma öncesi dinleyip, yarışmada da gözünü kırpmadan izleyen biri olarak pek çok dinlediğim şarkı var eurovision'dan. 2004'ten beri hatırlayarak izliyorum yarışmayı, 2012'den beri de ciddi takip ediyorum ve bu aralıkta her sene ortalama 10 şarkı falan var eurovision playlistimde(normal playlistime eklemiyorum ama genelde, bu tarz spesifik şeyleri ayrı playlistte tutmayı seviyorum.) Bunun dışında birkaç eski şarkı da var sevdiğim, 1973 birincisi tu te reconnaitras bence eski eurivison'un en güzel şarkısı. 1995 norveç nocturne de var şu an aklıma gelenlerden.

Bizim katıldığımız en sevdiğim şarkı muhtemelen 2010 Manga. Ama 2004 Athena'yı da çok sevmiştim. 1997 Şebnem Paker de güzel ama çok "Türk işi" bir şarkı. Eurovision'un belli standardı var ve başarılarımız da bu standardı yakalamaya başladıktan sonra geldi. Dinle'nin derece yaptığını biliyorum evet zaten şarkı da güzel baya ona lafım yok. Sadece eurovision ruhuna çok uygun değil.

Deli ile ilgili yorumum ise şarkı güzel ama burada övdüğünüz "Mor ve Ötesi çizgisini bozmadı, normal bir albümüne koyabilecekleri bir şarkı hazırladılar." durumu aslında muhtemelen ileride çıkaracakları albüm için hazırladıkları şarkılardan birini belki biraz düzenleyerek eurovision'a sokmalarıyla ilgili. Yani iyi yaptılar kötü yaptılar demiyorum ama Eurovision için hazırlanan bir şarkı olmadığı çok belli.
  • nundu  (09.07.18 07:11:09)
şebnem paker - dinle +1

  • cooperr  (09.07.18 08:37:19)
Semiha Yankı - Seninle Bir Dakika,
Şebnem Paker - Dinle,
Kayahan - Gözlerinin Hapsindeyim
  • Tutkun  (09.07.18 11:59:28)
deli en favorim benim de. every way that i can de ikinci favorim.

  • theseachange  (09.07.18 13:40:55)