amerika vize fetişizmi

hayatımın son aylarında bunun için uğraşıyordum. ilk denememi istanbulda ikincisini ankarada yaptım geçenlerde. ilk seferde en önemli belgelerden biri eksikti ikincisinde yani ankarada yaptığımda herif acayip uyuz çıktı sadece yüzüne bakarsanız dahi size küfrettiğini hissedebilirsiniz. şimdi insan gıcık oluyor çünkü yaptığım hiçbir şey yoktu bu sefer. her şey dört dörtlük belgelerim tipim özgüvenim konuşmam.. üniversite ikinci sınıfı bitirdim. hissettiğim kadarıyla daha önce yurtdışına çıkmamış olmamdan mütevellit direkt eliyor. bana hiçbir şey sormadan pasaportuma baktı bomboş olduğunu gördü ve kafadan ben bu herifi reddedeyimde bahanesi boktan olsun kıvamına girdi.

benim psikolojim şu an şöyle. ülkeden pek umutlu değilim mutluda olduğum söylenemez. burada saatlik çalışma ücretleriyle başka ülkelerinki kıyaslayıp üstüne üstlük o paranın alım gücüne bakınca bir soğuma oluyor tabii. okulu artık çok takmıyorum. madem pasaportu doldurmam gerekiyor okulu dondurup avrupa turuna çıkayım diyorum. aiesec, gönüllü programlar, work away derken bir yıl boyunca birçok ülkede çalışıp respect exp kasabilirim sanırım. gördüğünüz gibi çok uzatmadım, uzatmaya gerek yok. kafamda okul dondurup gezmek ve çalışmak, hem maceracı ruhumu tatmin etmek hemde hayat tecrübesi edinmek var. bu sırada freelance işlerde de çalışacağım elbet. nasıl bir karar sizce?

Ülkeden kaçıp amerikaya sığınma riski olduğundan vermiyorlar. daha fazla şansınızı denemeyin. başka ülkelerden vize alıp gidip gezin yurtdışı giriş çıkışınız falan olsun ondan sonra başvurun. amerikada dil kursu falan ayarlarsanız anca o zaman alabilirsiniz vizeyi. amerika kolay kolay vize vermiyor bu sıralar. trump olayları.

  • mr.goodcat  (08.07.18 11:46:44)
ben zaten kaplan international dil kursu ile gidecektim ama anladım giriş çıkış olması gerekiyor işte..

  • douglas  (08.07.18 12:00:01)
Ilk vizenizi almadan once, ozellikle de boyle onemli vizelerden once, vizesiz ulkelere gidin, pasaportunuzda damga olsun. Hatta schengen de olmayan Romanya gibi ulkelerden vize alin.

Ayrica, gorusme sirasinda dis gorunusun, sorulara verdigin yanitlar cok onemli. Ingilizcemi gelistirmek istiyorum, dondugumde derslerde daha basarili olmak istiyorum, arkadaslarima hediler getirecegim gibi donusunu vurgulayan ifadeler onemli. How old are you? dediginde I am fine thank you dersen bastan elenirsin.
  • Traveller  (08.07.18 14:45:05)