iştah kesen yiyecekler

bazen cidden hobi gibi yemek yiyesim geliyor baya karnım tokken neden şimdi de bir dürüm gömmeyeyim diye aklıma aklıma geliyor dürümler.

yemekten sonra kebapçıya gidip abi bana lahmacuna şiş çek tatlı niyetine diyesim geliyor. hamburger üzerine pizza üzerine bira patates sonra kokorec ve midye tava ardından da işkembe veya kelle-paça içesim geliyor. sonra belki tatlı yerim diye de düşünüyorum bir sosisli atıp o alandaki favori tatlıcıda buluyorum soluğu. ne olduğu da çok fark etmiyor.

eve gelince de bilgisayar yanında ne yesem diye düşünürken kendimi 4 peynirli omlet yaparken buluyorum. püskevit cips kekimsi şeyler zaten nefes alıp verme ile eşgüdümlü gidiyor bünyeye.

bütün bu çevrimleri yaşamama rağmen boyun son iki hanesi ile kilo aynı ama 5-6 kilo versem iyi olacak lakin boğazımda ayrı bir canlı varmış da abi ölüp gidicen zaten ye gitsin nolucak sanki diye beynime beynime sopa ile vuruyormuş gibi hissediyorum.

bu canlıyı nasıl ehlilleştiririm? her iştah kabarmasında limon mu yesem? maden suyu mu içsem?
ne yapsam?

tıka basa doyduktan sonra üstüne bir şeyler yiyebilmek için kan şekeri düşürecek şeyler yiyen bir insan olarak söylüyorum; bunu yiyeyim de iştahım kesilsin diye bir şey yok bence, boğazını tutmayı bileceksin.

kısa vadede bazı yiyecekler tıkasa da uzun vadede ne yazık ki hiçbiri işe yaramıyor bence.

ayrıca kişiden kişiye de değişiyor olabilir, geçen bir diyetisyen "bu tip şeyler kişiseldir, elma herkesi tok tutar beni acıktırıyor" gibi şeyler yazmıştı.
  • yaraticinick  (05.07.18 23:27:38 ~ 23:27:49)
Bir sigara sar ic, pardon yapamazsin eger kadinsan.

Kilolu erkek cok itici degil mi? Yanlarina gidip dayi naber, kac aylik diyesim geliyor.
  • Traveller  (05.07.18 23:28:12)
kac yasindasin? gencken ben de oyleydim. duble iskender uzerine lahmacun yer, sonra masada tabagini bitiremeyenlerin tabaklarini temizlerdim. her zaman midemde tatli icin ayri bir bolme olurdu(hala daha bu var gerci). ben de hic kilo almazdin gayet fit kalirdim. ne zamanki uniden mezun oldum, yavastan kilo almaya basladim. baktim gittigim yol, yol degil spora basladim. tekrar eski kiloma geri dondum ama surekli kontrol etmem gerekiyor. yemegi kesmekle ugrasma. spor yaparak onlari yakmaya calis.

  • crucio  (05.07.18 23:49:21)
İnsulin direnci ? Doktora git bence

  • fasulyek  (06.07.18 00:22:54)
acı yemek.

  • karlmarx  (06.07.18 00:50:33)
Acı istah aciyor.

1) Çok susuz kaldığında aciktigini zannedebilirsin. Susuz kalma.

2) Duygusal açlık yaşıyorsun. Cozmen gereken sorun bu.
  • dont eat me  (06.07.18 01:03:48)
sigara-kahve ikilisi beni tok tutar ya da çay-sigara. ofiste abur cubura saldıracağımı anladığım zaman kalkar bir kahve yaparım yanına da sigara yakarım yaklaşık 1-2 saat arası beni tok tutar.

  • principlei  (06.07.18 09:40:42)