predator filmi hangi sırayla...

izlenmeli. bunun bir timeline'ı var mı? internette 3 4 çeşit timeline buldum birbirinden farklı. elimde tüm avp, alien ve predator serisi var. hangi sırayla izlemek daha keyifli olur?

okuduğunuz için teşekkürler.

Bence:

Predator 1 (1987)

Predator 2

Sonra diğer tarafı tanımak adına:

Aliens (1979)
Ardından kronolojik olarak diğer aliens filmleri

Bunlar da bittikten sonra işin daha eğlenceli kısmı için:

AvP (Bu zaten alien vs predator demek oluyor) (2004)
AvP Requiem (2007)

Bahsettiklerimin dışında predator filmleri de var; Predator 2010 gibi ama onları saymadım zira bence b.k gibiler.

İyi seyirler.
  • skooma  (05.07.18 21:04:34)
@skooma şimdi ski tuttuk, sen de başka bir şekil söyledin başkanım :D

Predator (1987)
Predator 2 (1990)
AVP: Alien vs. Predator (2004)
AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)
Predators (2010)
Prometheus (2012)
Alien (1979)
Aliens (1986)

diye gidecektim tam :D

edit: şimdi baktım bu sıra filmlerin geçtiği yılların sırasıymış, bu sırayla izlersem koca seri hiç olacakmış zaten...
  • Tears of Devil  (05.07.18 21:09:46 ~ 21:10:55)
Bence prometheus'u şimdi karıştırma. Zaten zorla bağlamışlar diyenler, paralel kurgu diyenler çok fazla. Ben de ilkine katılıyorum burada.

Predator'den sonra direkt AvP de izleyebilirsin. Problem yok aslında. Yani, bir arka plan bilgisi gerektiren bir şey yok. Ama, dediğim gibi, predator serisini izledikten sonra diğer tarafı da tanımak adına Aliens'a geçilebilir. Ayrıca, iki tür arasında (bilindiği kadarıyla) bir geçmiş yok ortada. O yüzden, son bahsettiğim AvP serisi tam keyiflik oluyor. Mortal Kombat hesabı.

Yoksa, dediğin sıralamada pek bir sıkıntı yok. Ama ben her türlü, prometheus'u sona bırakırdırm.
  • skooma  (05.07.18 21:14:50 ~ 21:16:30)
Predator (1987)
Predator 2 (1990)
AVP: Alien vs. Predator (2004)
AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)
Predators (2010)
Alien (1979)
Aliens (1986)
Prometheus (2012)

böyle mi yapayım o zaman?
  • Tears of Devil  (05.07.18 21:19:57)
Ben her iki tarafı da anlatan en azından birer film izlemek taraftarıyım AvP öncesinde ama bu sıralama da güzel bence. Hem Predator 1987 bence en güzelidir Predator serisi içinde.

Bu arada, Predator rulez!

Son not: AvP pc oyunu da vardı sanırım 2010 falan yapımı. O da fena değildi. Çıtır çerezlik, bakılabilir.
  • skooma  (05.07.18 21:24:37 ~ 21:25:03)
1'i izlesen yeter

  • kreatin  (06.07.18 00:16:10)