Diş ağrısı için hastaneye gidememek

Dişim inanılmaz ağrıyor. Tarifsiz bir ağrı. Gece acile gidiyoruz, yapacak bir şey yok uyuşturup gönderelim, randevuyla gündüz gelin. Randevu diyorsun, haftalarca yok. Özele gidelim desek bütçe yok. Büyük ihtimalle kanal tedavisi gerekiyormuş.

Ağrı kesici artık fayda etmeyecek durumda. 15 dkda bir içsem belki işe yarayacak. Ben müsait randevuya kadar ağrı mı çekeceğim? Ölmek üzereyim. Bu nasıl bir sistem? Gece neden tedavi yapmıyor devlet hastaneleri (diş hastanelerini kastediyorum ve acilini değil)?

sgk anlaşmalı diş hastaneleri oluyor. onlara baksan bir de

  • teritori  (05.07.18 11:14:11)
suriyeli olsaydın anında müdahele ederler, tedaviye başlarlardı.

evet ciddiyim, suriyeliler hiç bir devlet hastanesinde sıra beklemiyor, acilin acili, en acil hasta olarak işlem görüyor.

ayrıca enfeksiyonlu diş ağırır diye bişey var.

yani dişin çürük de olsa, oyuk da olsa, enfeksiyon kapmadıktan sonra seninki gibi ağrımaz. tabi diş doktoru değilim ama büyük bir oranda böyle olabilir.

bunun dışında diş hastanesi aciline gittiysen muayene edip neden antibiyotik yazmadılar?

sana tavsiye edebileceğim pek bişey yok, enfeksiyon varsa eğer antibiyotiğe başlaman gerekiyor, bu ağrını da dindirecektir. şiddetli ağrılarda ağrı kesicilerin hiç bişeye yaramadığını biliyorum.

ayrıca dolgun düştüyse oyuk falan varsa, karanfil yağı(eczanelerde satılan dişinol) ağrıyı şiddetli bi şekilde keser.

ama oyuk değilse diş içine nüfus edemez haliyle. bir de diş etlerini tahriş eder uzun kullanımda.

yüzde 90 ihtimal de doktora gittiğinde gidebildiğinde, ben bu şekilde müdahele edemem önce enfeksiyonu halletmemiz lazım deyip antibiyotik tedavisine başlayacaktır.

tabi 20 yaş dişi ve farklı bişey de olabilir, detay vermediğin için bilmiyorum.
  • killerbee  (05.07.18 11:21:49 ~ 11:28:50)
hocam randevu olmadan da hasta alıyorlar diye biliyorum. Gün içinde bir diş hastanesine gidin isterseniz.

  • chaoslord  (05.07.18 11:57:12)
öncelikle kafana göre antibiyotik alıp kullanma. Zaten dişin enfeksiyonluysa dişçi hemen müdahalede bulunamaz. Tedaviye antibiyotikle başlar. Ağrın çok şiddetliyse bence bir özel dişçi polikliniğine git..

  • silah taciri  (05.07.18 12:08:15)
Gün içinde aradan hasta olarak alınabiliyor, genelde erken gitmek gerekiyor tabi.
@killerbee suriyeliler de randevu alıyor onlarda bekliyor zaten hekimler başvuranlari ırka, uyruğa göre değerlendirmiyor. Hasta olarak değerlendiriyor.

  • biarkadastanduydum  (05.07.18 17:23:28)