Froome aklandı. Bisiklet severler buraya.

Froome'un dopingsiz olduğunu UCI açıkladı ve fransa bisiklet turunda Froome yarışacak. Geçen seneki İspanya Turunda salbutamol içeren sprey kullandığı için doping kullandığı belirtildi. Fransa turunu düzenleyen ekip doping davası devam ederken Froome'un yarışamayacağını belirttikten 24 saat sonra UCI Froome akladı. Gerçekten bisikletin ne kadar kirli bir spor olduğu tamamen tescillendi.

Sporda doping olayları yıllardır devam etmekte. 2010 dünya şampiyonu ispanyanın futbolcularının kanlarına oksijen yüklendiği belirtildi. Ronaldodan Messiden kan örneği alınamamakta. Rusların olimpiyat takımlarına yaptıklarını geçtik, bu dünya kupasında bile futbolcuların doping kullandığı belirtilmekte. Madem öyle doping serbest bırakılsın. Sonuçta zararı sporculara. Belli maddeler serbest olsun sporcularda rahat etsin.

Sizce durum nedir?

froome un temiz olduğuna kesinlikle inanmıyorum/inanmak istemiyorum. benim bisiklet zevkimin içine eden bir insan açıkçası kendisi. onun yüzünden tdf 2018 izlememeyi düşünüyorum ki senelerdir zevkle izlediğim tek spor aktivitesidir tdf.

  • bizansa karsi memleket takimi  (03.07.18 16:23:22)
frensızlar eskiden de lazımlıklarını pencereden aşağı döker, yılda 1 defa da kirlerini kazıtırdı, çok acayip bişey değil yani.

  • killerbee  (03.07.18 17:27:06)
yapmayan yok ki yakalanmayan var.

  • lazpalle  (03.07.18 18:14:45)
Bisiklet aslında düşündüğünüz veya hayal ettiğiniz kadar temiz bir spor dalı değil ne yazıkki. İşin içinde haddinden çok diplomasi mevcut. Birden fazla performans artırıcı madde var, aşağı yukarı her takım başka madde kullanıyor. Testler işin içine girince de diplomasi giriyor devreye... Yani aslında her takım performans artırıcı madde kullanıyor. Daha bu sene yurt dışına gönderdiğimiz milli sporcularımızdan birini kısa süre sonra karaciğer testlerinde çıkması muhtemelen performans artırıcı madde yüzünden geri yolladılar.

Froome’da yıllardır bu işin içinde, pro pelotonun gözde sporcularından. Ülkeler arası diplomasiyi ortadan kaldırsalar pelotonda sporcu kalmayacak. Tabi bu noktada uci’daki dinozorların koltuk sevdası da hayli etken.
  • Tears of Devil  (03.07.18 21:08:34)
kesinlikle olay lobiciliğe döndü. ingiltere fransa kendi kafasına göre takılıyor.

  • mikahakkinen  (04.07.18 10:00:20)