LG tv servis kalitesi

4K televizyon arayışım var, LG'nin güzel modelleri de var ama LG telefonlardan ve leş servisinden o kadar bıktım ki marka olarak LG'ye güvenim sarsıldı ve sempatim azaldı.

LG'nin televizyon servisi de telefon rezilliğinde mi? Öyleyse sadece Samsung bakmaya başlayacağım.

6 senedir kullandığımız bir LG TV'miz var evde. Servise hiç yolumuz düşmedi ancak teknik destekten hiç memnun değilim. TV'yi alalı daha 2 sene olmamıştı usb'den oynattığım bazı filmlerde ses-görüntü senkronunun bozulduğunu gördüm. Başka tv'lerde ve pc'de takır takır çalışan film lg tv'de sorun çıkarıyordu. Bu dediğim çok nadir oldu belki 100 tanede 1 tane gibi. Muhtemelen tv'deki codecler ile alakalı bir sorundu ve basit bir güncelleme ile çözülebilirdi. Desteklenmeyen bir format değildi ama sıkıntı oluyordu. İnternette araştırdım aynı modeli kullananların benzer şikayetleri vardı. Destek bölümüne yazdım, yetmedi adamları aradım. Bu serilerin yeni bir güncelleme almayacağını söylediler. Umursamadılar bile. Bir bakalım dahi demediler. Oysa böyle bir firma için basit bir güncelleme yayınlamak çocuk oyuncağı olmalı. Kaliteli bir cihaz ama destek konusunda böyle bir sıkıntı yaşadım.

  • shotcrete  (03.07.18 10:31:10)
yaklaşık 8 senelik lg led tv var evde. hiç sorun çıkartmadı. geçen gün arkadaşımın evinde aşağıdaki tv yi izledim. inanılmaz görüntü kalitesi vardı. ama detayını çok bilmiyorum uydu alıcısı vs sayesinde de olabilir. o an bu tv den almak istemiştim.

www.hepsiburada.com
  • tukenmez adam  (03.07.18 11:21:06)
linki yanlış vermişim bahsettiğim tv kavisli idi. şu sanıyorum.
www.epey.com

  • tukenmez adam  (03.07.18 11:31:37)