Bugün Ankara’da Ne Yapılır?

İşlerim iptal oldu, akşam 5 gibi Ankamall’da olacak şekilde neler yapılır?

Şuan Sıhhiye taraflarındayım, çok bilmiyorum buraları. Ritüelleri bilmiyorum, sadece isim olarak biliyorum.

Yoksa bi sinemaya gidip film izleyeceğim

Pampa kaleye çık manzaraya bak, sonra anadolu medeniyetleri muzesine gir. Eski meclisi ziyaret et. Hamamonu'nde dolanabilirsin. Yine kalenin orada koç müzesi var. Resim heykel muzesi var. Yoksa bi atamızı ziyaret et, anitkabir'de müzeler açıldı uzun zamandır gitmediysen. Ya da aoç kokorec dondurma yapabilirsin.

  • karacigerim vur kadehlere  (02.07.18 11:17:18)
@roseblood böyle güzel isimler takarak, sanki çok güzel bişeymiş gibi anlatıyorsun ya bunları, çok gülüyorum.

eylem kek yiyip, film izlemek. yaz sen essay yaz. kek yiyip film izlemekten daha iyidir bence.

edit: bi ısırık al kekten geçer. ben hala gülüyorum, hatta hepimiz gülüyoruz şu an. yok yok böyle olmayacak bu, ıslatıp ıslatıp ısır.
  • killerbee  (02.07.18 11:18:27 ~ 12:18:16)
@karaciğerim güzel önerilere benziyor. Ben daha çok gezme taraftarıyım, önceden planlamadığım için kaldım böyle. Film en en son seçenek.

İstanbulda gezmiştim, ankaradaki koç müzesi güzel mi? Değer mi İstanbuldakinden sonra?
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (02.07.18 11:23:53)
@roseblood istanbul'daki efsane olani, ankara'daki yavrusu, kesmez istanbul'u gördüysen.
Sihhiye; kale ve ulus'a yakın. Ulaşım nispeten kolay olur. Anadolu medeniyetleri, koç, resim heykel, 1. Meclis yakın lokasyonlarda.
Kızılay'dan dolmus otobüs var aoc'ye kokorec istersen.
  • karacigerim vur kadehlere  (02.07.18 12:08:08)
karacigerim vur kadehlere +1
Kale iyi bir seçenek bence. Yalnız yemek için aoç uzak olabilir, kale kapısından çıkınca karşıda meydan piknik var, Bir döner servis, yarım köfte söyleyin (: Odun ateşinde ankara döneri yapar, çok severim ben.
Saman pazarından aşağıya doğru inip, hamamönün'de bir kahve içebilirsiniz. Dönüşte hacıbayram caami ve eski meclisi görüp günü bitirebilirsiniz bence.
anadolu medeniyetleri müzesi çok iyidir bu arada.
  • chaoslord  (02.07.18 12:26:13 ~ 12:27:24)
Merhaba, herkese teşekkürler.

O günden biraz bahsedersem. Öncelikle ahvaltı niyetine aylak adamda madam bowary yedim, sade sütümüz yok deyince dışardan alıp geldim. Soğuk sade süt bulmak zor oluyor bu arada, uzun ömürlü kutu var diye dolaba koymuyor kimse.

Ankara kalesine çıktım. Kısmet işte, anlatmayı seven bir abi sağolsun bütün Ankara'yı anlattı. Gördüğüm her yeri sordum anlattı, sordum anlattı hiç erinmedi. Tarihi kelimesi aklına gelmeyince antik kelimesiyle ikame etmesi çok eğlenceliydi :) yer yön olarak da biraz oturmuş oldu aklımda. Yemeği meydan piknikte yedim, beğendim ama porsiyonları çok küçük. Daha dö- derken birbuçuk mu denmesinden belliydi :)

Eğer Anadolu medeniyetleri müzesini özellikle yazmasaydınız uğramazdım diye düşünüyorum ama iyi ki yazmışsınız, iyi ki gitmişim. Yahu çok iyiydi. Baya detaylı gezdim. Alt katta bulunan 10-11. bölüm tadilatta olduğu için gezemedim.

Oradan Hacı Bayram Veli'ye geçtim. Sonra eski meclis. İlk meclis pazartesi günleri kapalı oluyormuş maalesef. İkinci mecliste mit sergisi de vardı. Daha önce hiç görmemiştim meclisi. odalara girdikçe bir kaç kararı, konuşmaları geçirdim de, aklımdan mizansen kurguladım.. vay be. Cumhuriyetin ilk yılları. Hologram teknolojisi ilerlese de müzelere bu şekilde entegre edilse keşke.

Zaten burasıyla tamamlamış oldum zamanı. Trene bineceğim gün de az bi zamanım vardı, gençlik parkında zaman öldürdüm biraz.

Tekrar teşekkürler.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (07.07.18 21:25:34)