Gelişmiş ülkelerin sokaklarında kedi köpek olmaması hakkında

Hayvanları uyutuyorlar mı? Yoksa güzel barınaklarda yüz binlerce hayvan mı var?

Yillar once toplanti uyutuldu, boylece artik kedi kopek kalmadi.

Evcil bir kedi ya da kopek kacarsa ilan verilir, sahibi bulunmazsa baskasi sahiplenebilir kimse de sahiplenmezse uyutulur ama boyle vakalar cok degil cunku bir kere toplamak yeterli.
  • Traveller  (01.07.18 01:16:12 ~ 01:17:30)
zamaninda hepsini toplayip katletmisler iste, uyutma lafina sinir oluyorum. simdi de tek tuk olursa barinaklara aliyorlar. hayvan sahibi olmak isteyen oralardan aliyor.

  • crucio  (01.07.18 01:25:21)
zamaninda sokaklardan nasil topladilar bilmiyorum ama burda insanlar barinaklardan kopek aliyor, bizdeki gibi aman cins kopek manyakligi yok, zira cins kopekler hem asiri pahali (gecen bir bulldog sordum $4000 cektiler) hemde saglik problemleri cok oldugundan cok masrafli.

o yuzden cogunlukla kirma kopekler barinaklardan alinabiliyor. kolay kolay vermezler yanliz, bir dizi mulakata girersin, evine,maddi durumuna, aile yasantina bakarlar falan. ofisteki kizlarda biri yeni dogum yapmisti ve cocukla beraber buyusun diye bir barinaktan bir kopek almaya kalkti, yeni dogum yaptigin icin hem cocukla hem kopekle ilgilenemezsin diye vermediler mesela.
  • cooperr  (01.07.18 10:11:17)
Bizim belediyeler yapinca vahset olan sey orda uyutma mi oluyor :/ vay be

  • brkylmz  (01.07.18 11:12:36)
Zamanında toplayıp katletmişler.

Şimdi de barınaklarında 20 tane köpek için yer varsa eğer, sonradan gelen 21.yi kabul etmeyip uyutuyorlar.
Ama o 20 köpeğe de çok iyi bakıyorlardır.
  • chitosan  (01.07.18 12:23:38)
Zamanında sayıları 1-2 milyon iken toplanıp öldürülmüşler. Şimdi hiç yok, olanı da barınaklara alıp sahiplendiriyorlar.

Bizde ellemediği için kimse 25 milyon civarı var. Öldürün şimdi hadi, alem vahşet görsün.

Tam bir Türk kafası bu işte.
  • bos gezenin bos ustasi  (01.07.18 12:50:04)