İnsan ilişkileri

Selamlar,

Batırdığınız (tabiri caizse sıçıp sıvadığınız) insan ilişkilerinizi nasıl düzeltiyorsunuz?

Üstü kapalı bir örnek:

Bir tartışmada aşırı tepki verip iletişimi kestiğiniz birisiyle bir ortamda karşılaşınca ne yapıyorsunuz? Karşılaşmasanız da ilişkiyi düzeltmek için adım atıyor musunuz?

Gerçekte mutlak siyah ve mutlak beyazın olmadığını düşünürsek mutlak olarak haklı ve mutlak haksız insanlar yoktur. O halde iki taraf da adım atmalı mı? Biri mi ilk adımı atar? Ne yapar ne eder?

Atış serbest. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Benim böyle bir arkadaşlığım oldu. Birden iletişimi kestim attığı mesajlara "ok kib bye" diye cevap verdim. Sonra sinirim geçti. Ortak bi arkadaşımız vardı "bu konuyu bu gece hallediyoruz açın viskileri" diye mesaj attı. Gittik buluşucaz. Bi ben bi o var. Hiç o kırgınlık konusuna girmedim bile normal kaldığı yerden devam ettik.

Ama bi gün bu olay yaşanmadan markette görsem, sokakta görsem herhalde dönüp yüzüne bakmazdım.
  • kablelvuku  (30.06.18 12:57:46)
Benim de aşiri tepki veridğim biri oldu. Sonra arkadaş yorumlarinin etkisiyle yumuşadim ve 3 kez adim attim. Ucunde de sallanmadim. Ben de artik biraktim aramayi sormayi. Sonra aradan uzunca bir sure geçti. Ortak arkadaşlarimiza beni sormuş. Facebookta beni eklemişti. Sildim engelledim. Ben hakli olduğum halde adim atmiş ve sallanmamiştim. Uzgunum kaybeden o oldu.
Benzer bir durum daha oldu. Başka biri. Yine sildim. Tanimazdan geldim. Bazi insanlari geçmişte birakmak lazim sanirim..

  • eylul  (30.06.18 13:47:35)
O ortamda karşılaşmadan adım atıp çözmen lazım.

Karşılaşana kadar beklersen o andan sonra bir şey yapamazsın.
  • burfak  (30.06.18 13:55:57)
En çok patlayıp bağırıp pöykürüp ortamı huzursuzlaştıran kişi adım atmalıdır diye düşünüyorum.
Ben böyle bişey yapmışsam, ertesi gün sakinleştiğimde karşı tarafla konuşur özür diler, o anki gergin psikolojimi tasvir eder, beni birazcık anlamasını ister ve haksız olduğumun, tavrımın yanlış olduğunun farkında olduğumu söylerim.

  • megalomaniac  (30.06.18 14:28:55)