Şemsiye

Eskiden bilhassa kadınların güneşten korunmak için tercih ettiği bireysel şemsiye kullanımı neden bitti? Neden artık güneş altında şemsiyeyle gezen birini görünce insanlar “Ahashs mis gibi havada şemsiye açmış yav :s :s” der gibi bakıyorlar? Bronz cilt meşhur olduğundan beri mi kullanılmamaya başladı bu şemsiyeler? Neden artık kimse kullanmıyor?

Benim cildim çok hassas, güneş ciddi anlamda cildimi mahvediyor. İçinde bir ton kimyasal bulunan güneş kremleri de hem hiçbir işe yaramıyor (sonuç olarak yine kızarıyorum) hem de yüzümde sivilceye neden oluyor (en pahalı, en kaliteli markalar bile dokunuyor, cildim ürünü resmen kusuyor).

Eskiden ne güzelmiş herkes açar şemsiyesini yürürmüş :(

Kullanın, gezin güzelce zarif şemsiyenizle, bırakınız düşünsünler, bırakınız geyik yapsınlar. Sizden kıymetli mi milletin düşüncesi? Ben görüyorum arada tek tük olsa da dolaşan. Çok da hoş.

  • whoosie  (28.06.18 15:24:04)
Japonlar Koreliler falan hala kullanıyor güneşte, onun dışında şemsiyeden güneşin zararları nedeniyle değil gölge olsun diye kullanıyorlardı eskiden, sonradan da pratik gelmedi demek ki yavaş yavaş önemini yitirdi.

  • angelus  (28.06.18 15:24:47)
Zaten arapça şems = güneş kelimesinden türetilmiş bir alet olan şemsiyeyi güneşli havada kullanınca gülenler açsın kendi kıçlarına gülsün. Ben geçen yıl gördüm bi teyzede, hiç de garipsemedim. Sen de kullansan o da kullansa böyle böyle üç beş kişide görünce inan kullananların sayısı çok artar. Belki de herkes senin gibi alay edilmekten korkup kullanmıyor. Örneğin al bi şemsiye eline çık dolaş biraz dışarda, hemen şimdi!

  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (28.06.18 15:29:25)
@gulbatur ben kullanıyorum zaten ama benden başka kullanan hiç kimseyi görmüyorum eheh anca yaşlı teyzeler belki. İnsanlar garipsiyor doğal olarak.

  • i m cool with that  (28.06.18 15:31:04 ~ 15:35:19)
ya yine aç, milletin ne dediğine bakarsan, tey teeeey

  • sbryldrm  (28.06.18 15:31:31)
@acemi şapka terletiyor, kafaya ağırlık oluyor. Halbuki şemsiye öyle mi? :(

  • i m cool with that  (28.06.18 15:38:35)
memleket plajlarında güneşten korunmak için hepimizin kullandığı şeyi elde taşıyınca gülen zeka düzeyine çok aldırma, istediğin gibi takıl...

sabit olunca oluyor, hareketli olunca komik. değişik kafalar onlar. çok şeyyapma...
  • babilbaligi  (28.06.18 16:21:11)