gözlerim iyi görmüyor ama

maddi yetersizlikten ötürü sabah doktora gidiyorum, ölçüm yapıyor ve sorun yok deyip yalanda 1,5 birim gözlük yazıyor. o gözlüğü de aldım hatta işe yaramıor.

sorunum şu ki, özellikle akşamları yazıları okuyamıyorum. ufak şeyleri seçemiyorum. bilgisayarda mesela karakterleri 2 kat büyütmem gerekiyor. kitap okuyamıyorum yazılar birbirine giriyor. kağıda standart punto yazılı metinleri sabah da okuyamıyorum. gözlerim önce buğulanıp hafifçe yanmaya başlıyor. yazılar birbirine giriyor. lütfen yardım edin düzgün bir gözlüğe ihtiyacım var.

Baska bir doktora gidebilirsin. SGK varsa zaten hepsi ucretsiz. Sadece gozlugu devlet 3 yilda bir ucretsiz karsiliyor. Iyi bir doktor degilse mecburen tekrar gideceksin.

  • Traveller  (26.06.18 22:43:57)
Gozlerinizi fazla yoruyor olabilir misiniz? Goz numaram ilerledi bu neden goremiyorum dedigim bir donemde muayenede numaram ayni cikmisti. Doktor gozlerimi dinlendirmemi onermisti. Dinlendirmek icin de en iyi yontemin disarida gorebildiginiz en uzak noktaya bakmak oldugunu soylemisti. Tabii ki mumkun oldugu kadar tv, telefon ve bilgisayardan uzak durmami soylemisti. Sizde de ise yarar umarim gecmis olsun.

  • boyalı kuş  (26.06.18 23:34:20)
sorununuz gözlüklük değil diye düşünüyorum. öncelikle kornea uzmanı olan bir doktora gitmenizi öneririm. eğer korneadan değilse sorun (ki bana öyle geliyor anlattıklarınızdan) retina uzmanına da gidebilirsniiz
her ikisini de üniversite hastanalerinde bulabilirsiniz. her ikisi de genelde özel olan doktorlardır. düz göz doktoru bir boka yaramaz.

  • i dont know i dont care  (26.06.18 23:36:46)